Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Dymienie... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75952)

bosiek 06-08-2009 14:10

Dymienie...
 
Witam,
mam pytanie do kolegów-fachowców. Jak ograniczyć dymienie podczas przyspieszania. Zauważyłem, że po przyciśnięciu gazu powyżej 2 tys obrotów pojawia się za mną dym. Wiem, że to normalne tylko czy musi być go tak dużo ? :-) Słyszałem, że po wymianie świec sytuacja trochę się stabilizuje ale ... jeżeli ktoś coś może doradzić byłbym wdzięczny.

marcin74 06-08-2009 14:35

Odp: Dymienie...
 
kolego temat był już opisywany mozę to być egr , przepływomierz ale poszukaj sobie

mazi23 06-08-2009 20:24

Odp: Dymienie...
 
Kolego a czy masz może DPF?? jego zadaniem jest dopalanie wszystkiego. Podepnij pod kompa i wszystko stanie sie jasne albo przynajmniej trochę jaśniejsze

Gabrycha 07-08-2009 06:09

Odp: Dymienie...
 
świece a dymienie diesela - tylko przy rozruchu mniej dymu, potem to już tylko dawkowanie paliwo/powietrze.

kajro 07-08-2009 09:17

Odp: Dymienie...
 
Mimo że był temat8), to podpowiadam - sprawdź dokładnie czy nie ma gdzieś "wycieku " powietrza doładowującego. Efekt uboczny to np. szum z poszybia przy przyśpieszaniu.

Otosiu_CMax 10-08-2009 23:45

Odp: Dymienie...
 
No to ja już dzisiaj umówiłem się na przyszły tydzień do Mieszka/ Łódź na diagnozę w/s tego dymienia i spadku mocy.. ..zobaczymy co mi powiedzą..

PS. ..ale na pewno po lekturze postów jestem mądrzejszy ;-) ...a póki co jeszcze tydzień puszczania dymków ;-)

nubus 11-08-2009 12:23

Odp: Dymienie...
 
obejrzyj rure od IC na mocowaniu czy nie pekła Tobie, też to przerabiałem dymi troche mniej ale jeszcze troszeczke:) musze do EGR się dobrać. Pozdrawiam

Koyot. 11-08-2009 12:29

Odp: Dymienie...
 
tak z tą rurą to bardzo czesto problem i to nie tylko w fordach. ostatnio kumpel w audi narzekał na brak mocy i dymienie i co bylo pękła mu rura i nie miał turbo. znaczy miał ale nie do cylndrów

Otosiu_CMax 11-08-2009 23:22

Odp: Dymienie...
 
A nawet mi się nie chce gadać jak mi dzisiaj gościu zajechał drogę i się wpakowałem na krawężnik :-( ..opony od strony kierowcy rozwalone, jedna alu felga do wyjeb.. ..jutro mam mieć kosztorys co tam jeszcze ucierpiało.. ..przy 50-60 wjechałem na krawężnik i lawetą do serwisu..

Plusy w tym minusie to:
- jutro kupuję komplet nowych opon :-)
- zażyczyłem sobie diagnozę tego dymienia i spadku mocy :-)

Minusy:
- 3 fele to nie komplet :-(

bosiek 12-08-2009 07:12

Odp: Dymienie...
 
szkoda, że nie byłeś dalej mobilny bo barana trzeba by było taranem potraktować (ale szkoda c-maxika). Jak Ci sprawdzą dymienie daj znać. Ja umawiam sie na diagnostykę jak wrócę z urlopu to się odezwę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.