Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1994-2000] cieknaca podstawa filtra paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=87407)

keradz67 30-12-2009 11:01

cieknaca podstawa filtra paliwa
 
witam
fanow i specjalistow fordziaka transita moze ktos podpowie
posiadam fordzika z silnikiem epik z podstawy filtra paliwa wycieka paliwo czy jest mozliwosc uszczelnienia tego (nowa podstawa w serwisie okolo 900zl);-(

z gory dzieki

wojtekjanus 30-12-2009 11:18

Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa
 
Często przyczyną są resztki gumowej uszczelki z poprzednich filtrów, które zglejowały się z powierzchnią uszczelniającą.
Trzeba wziąć szorstką szmatę i benzynę ekstrakcyjną - dokładnie oczyścić od spodu gniazdo filtra. Tak długo czyścimy, aż szmata będzie czysta.
W nowym filtrze zwilżamy olejem uszczelkę gumową i powierzchnię pod wyobleniem gdzie wchodzi drut pierścienia mocującego i zalewamy go paliwem. Przykładamy mocno filtr do podstawy mocującej, nieco przekręcamy lewo-prawo i dokręcamy nakrętkę cały czas dociskając filtr do góry.
Filtr raz zdjęty nie nadaje się do powtórnego mocowania - może być nieszczelny na mocowaniu.

zsunaj21 30-12-2009 16:40

Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa
 
Miałem ten problem w tym miesiącu. Wymieniłem podstawę, kosztowało mnie to 450 zł + 2 filtry które kupiłem,ponieważ myślałem, że to może wina filtra. W wybudowanym nie mogliśmy się dopatrzyć przyczyny cieknięcia, ale z nową podstawą nie cieknie. Podobno to rzadki przypadek usterki. Te 450 zł to bez nakładki , która ma połączenie przewodem, rurką miedzianą z płomieniówką.

carlos74 30-12-2009 19:59

Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa
 
Cytat:

Napisał keradz67 (Post 1320716)
witam
fanow i specjalistow fordziaka transita moze ktos podpowie
posiadam fordzika z silnikiem epik z podstawy filtra paliwa wycieka paliwo czy jest mozliwosc uszczelnienia tego (nowa podstawa w serwisie okolo 900zl);-(

z gory dzieki

Jest na to patent.
Zeszłej zimy miałem to samo. Jeżeli u Ciebie korpus do którego mocujesz filtr jest z tworzywa to proponuję odłączyć przewody paliwowe od niej i rozebrać cały korpus. W środku jest jeden oring którego nie widać a który na skutek zanieczyszczeń i mikrodrgań wyciera się i mamy wyciek. Bez problemu kupisz taki oring za parę groszy i z głowy do końca życia.

keradz67 04-01-2010 10:07

Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa
 
dzieki za pomoc juz jest przyczyna

Aleks1 05-06-2012 14:54

Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa
 
Witam chciałbym odświerzyć temat .
Dziś znalazłem wyciek z podstawy filtra paliwa i wymaga on wymiany , na allegro
znalazłem taką obudowe
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
za rozsądna kase z tym że jest opisana jako 2.5 D ale wygląda identycznie jak moja wraz z czujnikiem wody w paliwie który u mnie jest uszkodzony! Jak myślicie czy ta od wolnossącego podejdzie pod TD czy są jakieś róznice i szukać innej???

wojtekjanus 05-06-2012 17:46

Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa
 
Cytat:

Napisał Aleks1 (Post 1836680)
Jak myślicie czy ta od wolnossącego podejdzie pod TD czy są jakieś róznice i szukać innej?

A masz świecę płomieniową, a jeżeli tak - to jak jest zasilana w paliwo?
Cytat:

Napisał Aleks1 (Post 1836680)
wygląda identycznie jak moja wraz z czujnikiem wody w paliwie który u mnie jest uszkodzony!

A zapala ci się lampka czujnika na chwilę po włączeniu stacyjki? Jeżeli nie, to raczej nie czujnik jest uszkodzony, ale instalacja...

Aleks1 05-06-2012 21:13

Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1836757)
A masz świecę płomieniową, a jeżeli tak - to jak jest zasilana w paliwo?

tak świeca płomieniowa zasilana jest z podstawy filtra . Jeżeli chodzi o tą podstawe z allegro to ten element jest chyba zdjęty bo reszta korpusu jest identyczna plus czujnik wody .
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1836757)
A zapala ci się lampka czujnika na chwilę po włączeniu stacyjki? Jeżeli nie, to raczej nie czujnik jest uszkodzony, ale instalacja...

czujnik jest sprawny problem w tym że gwint czujnika był już ukręcony i aktualnie jest wkręcony korek spustowy bez czujnika (czujnik jest podpięty) i wszystko działa OK .
Jedynie teraz cieknie z podstawy filtra . Kilka postów wyżej kolega z forum focusa napisał że jest możliwość naprawy podstawy filtra i koszty są znikome , co o tym myśleć???

wojtekjanus 05-06-2012 22:35

Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa
 
Cytat:

Napisał Aleks1 (Post 1836889)
tak świeca płomieniowa zasilana jest z podstawy filtra . Jeżeli chodzi o tą podstawe z allegro to ten element jest chyba zdjęty

No właśnie nie widać odejścia na świecę, a bywają Transity bez świecy - więc tu jest mała niewiadoma...
Cytat:

Napisał Aleks1 (Post 1836889)
kolega z forum focusa napisał że jest możliwość naprawy podstawy filtra i koszty są znikome , co o tym myśleć???

Cytat:

Napisał carlos74 (Post 1321072)
Bez problemu kupisz taki oring za parę groszy i z głowy do końca życia.

Jeżeli odpowiedni oring kupisz bez problemu - to zrób jak radzi. Ja bym miał problem z zakupem...

Aleks1 15-06-2012 11:29

Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1836950)
Ja bym miał problem z zakupem...

niestety problem jest z zakupem podstawy filtra paliwa do mojego osiołka ,sam niewim co z tym zrobić leje się na rozrusznik który napewno długo tego nie wytrzyma ,pozostaje chyba rozebrac go i spróbować naprawić.
pozdrawam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.