Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Migająca sprężynka - brak takiej opcji w słynnym zestawieniu,Potrzebna pomoc! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91052)

mondeo1989 07-02-2010 12:55

Migająca sprężynka - brak takiej opcji w słynnym zestawieniu,Potrzebna pomoc!
 
Witam
A więc mój problem nie wygląda zbyt różowo, migająca sprężynka występuje mimo tego iż jest juz po regeneracji wtrysków, problem też nie leży w pompie bo podobno jest sprawna bez żadnych opiłków itp. Wtryski regeneracja 3 miesiace temu, przelewały na wysokich obrotach, ale mimo wymiany sprężynka nadal się zapala, wtryski sprawdziłem jeszcze raz gdy problem wrócił i testy przelewowe były ok. Objawy są takię iż załacza się spreżynka na wysokich obrotach ale na trzecim albo czwartym biegu uczucie jakby sie miał benzyniak na gaz przelączyć potem stan awaryjny, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko ok. Gdybym nie wchodził na wysokie obroty to da sie radę porządnie rozpędzić...często jest ze dość długi czas się nie pojawia sprężynka ale jak sie pojawi to jest te denerwujące i chce się wkońcu tego pozbyc;) Mam pytanie co to może być? Może jakiś czujnik? jak tak to który? Jakieś pommysły? sory że zakładam nowy temat ale nie nie widze takiego przypadku w zestawieniu...pozdrawiam

Dawid849 07-02-2010 13:03

Odp: Migająca sprężynka - brak takiej opcji w słynnym zestawieniu,Potrzebna pomoc!
 
Jedź na komputer, może jakiś błąd jest w komputerze , podobne objawy jak czytałem na forum to uszkodzony pedał gazu :) Podłączysz pod komputer to będziesz wiedział po której stronie stoi problem.Pozdrawiam

mondeo1989 07-02-2010 13:28

Odp: Migająca sprężynka - brak takiej opcji w słynnym zestawieniu,Potrzebna pomoc!
 
Mogę jechać ale jak robiłem testy to był sprawdzany na komputerze i nie było żadnych błedów...może jakieś inne propozycje?? A turbin a czy wina może leżeć po jej stronie?? Pedał gazu, to ciekawe tylko nie chce robić już nic po omacku bo tą są koszty...pozdrawiam

dbdrag 07-02-2010 13:29

Odp: Migająca sprężynka - brak takiej opcji w słynnym zestawieniu,Potrzebna pomoc!
 
a masz wtryski po pełnej regeneracji czy tylko wymieniałes zaworki we wtryskach bo może byc jakas koncówka wtrysku uwalona?

jackoba1 07-02-2010 13:41

Odp: Migająca sprężynka - brak takiej opcji w słynnym zestawieniu,Potrzebna pomoc!
 
Cytat:

Napisał mondeo1989 (Post 1355967)
Mogę jechać ale jak robiłem testy to był sprawdzany na komputerze i nie było żadnych błedów...może jakieś inne propozycje?? A turbin a czy wina może leżeć po jej stronie?? Pedał gazu, to ciekawe tylko nie chce robić już nic po omacku bo tą są koszty...pozdrawiam

kolego skoro masz sprezynke to masz jakiś błąd który wyjdze na 100% na kompie, odnosnie turbiny ja osobiscie wątpie bo masz 2002 rok, a w mondkach najczesciej siada sterowanie elektroniczne które wystepowało pózniej( ty masz jeszcze podcisnieniowe). Dlatego jedz na kompa i wtedy nie bedziesz robił po omacku-tak bedzie najtaniej

mondeo1989 07-02-2010 13:43

Odp: Migająca sprężynka - brak takiej opcji w słynnym zestawieniu,Potrzebna pomoc!
 
Pełna regeneracja wtrysków 500 zł sztuka, plus czyszczenie układu paliwowego i sprawdzenie pompy...po czasie drugi test przelwowy i podobno na komputerze brak błędów. Czyli powiadasz jeszcze raz odać je do gościa co robił wtryski? A co z tymi czujnikami możę to być jakiś ?

dbdrag 07-02-2010 13:47

Odp: Migająca sprężynka - brak takiej opcji w słynnym zestawieniu,Potrzebna pomoc!
 
Ja osobiscie wąptie aby za 500zł była pełna regeneracja wtrysku do tego czyszczenie i sprawdzanie pompy.bardziej to mi przypomina samą wymiane zaworków

mondeo1989 07-02-2010 13:50

Odp: Migająca sprężynka - brak takiej opcji w słynnym zestawieniu,Potrzebna pomoc!
 
czyszczenie i sprawdzenie pompy oddzielne koszty...chociaz kto wie, co Ci czarodzieje tam wyrabjają, naszczescie mam u nich gwarancje...a możę być tak że gdzies w układzie jest syff który ciągle zawala wtryski od nowa a którego oni nie wyczyscili?

dbdrag 07-02-2010 13:55

Odp: Migająca sprężynka - brak takiej opcji w słynnym zestawieniu,Potrzebna pomoc!
 
najwazniejsze to jechac na kompa i zobaczyc jaki błąd wyrzuca:569:

Dawid849 07-02-2010 14:04

Odp: Migająca sprężynka - brak takiej opcji w słynnym zestawieniu,Potrzebna pomoc!
 
Cytat:

Napisał mondeo1989 (Post 1355996)
a możę być tak że gdzies w układzie jest syff który ciągle zawala wtryski od nowa a którego oni nie wyczyscili?

może ale to jest wróżenie z fusów , jak ci pisałem i inni radzą, jedź na komputer i wtedy będziesz miał 100% pewności co jest przyczyną twojego problemu

Cytat:

Napisał mondeo1989 (Post 1355967)
Mogę jechać ale jak robiłem testy to był sprawdzany na komputerze i nie było żadnych błedów

jak robiłeś może wtedy było wszystko sprawne ale teraz może być inaczej , złośliwość rzeczy martwych


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.