Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Powody większego spalania w zimie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91410)

Marix 10-02-2010 18:29

Powody większego spalania w zimie.
 
Witam.

Tak się zastanawiam na chłopski rozum, co w silniku takim jak TD powoduje, ze w zimie jest wyraźne wyższe spalanie, zakładajac, że jeździmy bez dodatkowej dawki (niesprawny termostat woskowy tak jak u mnie).

Więc "ssania" nie mamy więc z punktu widzenia technicznego nic już chyba bezpośrednio wzrostu spalania nie powoduje przy zimnym silniku poza ogólną mniejszą sprawnością niedogrzanego silnika, jak każdego.

Czy może sie mylę i jest jeszcze jakiś inny powód?

ŁukaszD 10-02-2010 18:58

Odp: Powody większego spalania w zimie.
 
A może powód jest taki, że przy niskich temperaturach ropa jest gęstsza. W tej samej jednostce czasu jest więcej paliwa podawane do cylindrów. Co Ty na to ?:)

benny86 10-02-2010 19:18

Odp: Powody większego spalania w zimie.
 
albo że silnik ma niższą temperaturę początkową i potrzebuje więcej czasu na nagrzanie się (więcej niż np benzynówka)
może że opony zimowe mają większe opory toczenia co lekka podwyższa spalanie
może śnieg zalegający na drodze dodatkowo potęguje zwiększone opory toczenia i też to ma wpływ...

Pewnie znajdzie się spoooro więcej powodów

glazik5 10-02-2010 19:34

Odp: Powody większego spalania w zimie.
 
opor sniegu, co jak co ale jest duzy.
do rozgrzania potrzebuje wiecej paliwa jak kazde inne auto

ja przejezdzam odcinki 3-4km w jedna strone do tego w miescie to nie potrafie ocenic jakie auto ma spalanie na trasie.

moje odczucie jest takie ze wiecej gazu dociskam jak jest zimny zeby jechac, wiec to tez moze miec jako taki wplyw

Marix 10-02-2010 22:13

Odp: Powody większego spalania w zimie.
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 1359211)
A może powód jest taki, że przy niskich temperaturach ropa jest gęstsza. W tej samej jednostce czasu jest więcej paliwa podawane do cylindrów. Co Ty na to ?

A ja na to, że nie do końca, bo płynnośc zimowego paliwa nie ma prawa zmieniać się aż tak :)

Cytat:

Napisał benny86 (Post 1359246)
albo że silnik ma niższą temperaturę początkową i potrzebuje więcej czasu na nagrzanie się (więcej niż np benzynówka)

To wiem

Cytat:

Napisał benny86 (Post 1359246)
może że opony zimowe mają większe opory toczenia co lekka podwyższa spalanie

to fakt, to zapewne jeden z głównych czynników, ale cały czas szukam jeszcze odpowiedzi w samym silniku i jego osprzęcie, do listy można dopisac jeszcze maksymalne obciązenie alternatora po ciężkim rozruchu, gęsty olej silnikowy i tak dalej.

Faktycznie troche tego jest i kropelka do kropelki...

Cytat:

Napisał glazik5 (Post 1359265)
ja przejezdzam odcinki 3-4km w jedna strone do tego w miescie to nie potrafie ocenic jakie auto ma spalanie na trasie.

Ja pierwszy raz w zimie jeżdze głownie tylko krótkie odcinki, podobne do Twoich i obserwuje dośc wysokie spalanie, stąd moje pytanie, może troche głupie, bo te wszystkie czynniki co tu padły mogłem sobie sam padac.

damiasek 11-02-2010 11:04

Odp: Powody większego spalania w zimie.
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 1359211)
A może powód jest taki, że przy niskich temperaturach ropa jest gęstsza. W tej samej jednostce czasu jest więcej paliwa podawane do cylindrów. Co Ty na to ?:)

Zbyt mała zmian gęstości w stosunku do zmiany spalania.
Cytat:

Napisał Marix (Post 1359465)
Cytat:Napisał ŁukaszD
A może powód jest taki, że przy niskich temperaturach ropa jest gęstsza. W tej samej jednostce czasu jest więcej paliwa podawane do cylindrów. Co Ty na to ?

A ja na to, że nie do końca, bo płynnośc zimowego paliwa nie ma prawa zmieniać się aż tak

Nie myl gęstości z lepkością, a płynność to jeszcze coś innego.

Pozdrawiam
Damian


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.