Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (http://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo MK1] Tylni zderzak kombi (http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93214)

Karawan 01-03-2010 22:15

Tylni zderzak kombi

Witam.

Po pechowym weekendzie przyszło mi kupić tylni zderzak do auta, znalazłem ogłoszenie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
sprzedający zapewniał mnie, że jest to oryginał, ale ja nie mam pewności. I tu pytanie do Was: Czy to oryginał czy lipa, jak można rozpoznać zderzaki, jeśli bym go kupił to czy napotkam na jakieś problemy?

Czekam na Wasze opinie.
Pozdrawiam.

Dłubek 01-03-2010 22:32

Odp: Tylni zderzak kombi

z tego zdjęcia ciężko poznać czy to oryginał, czy podróba. Jeśli oryginał to od wewnętrznej strony powinien być nr katalogowy forda - wszystkie oryginały mają. Jeśli dobra podróba to nie będzie problemów. Po cenie sądząc wg mnie jest to podróba. Dwa miesiące temu kupiłem zderzak przedni w tej samej cenie. Była to dobra podróba. Po pomalowaniu wystarczyło przyłożyć i przykręcić śruby bez żadnych problemów.

Karawan 02-03-2010 11:12

Witam.

Kupiłem ten zderzak za 180, są tam 2 naklejki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
może mi się udało i kupiłem oryginał, jest wykonany z takiego samego tworzywa co stary, jeszcze tylko pomalować i zakładać!
Pozdrawiam.

dayton-2007 02-03-2010 12:03

Witam...
Według mnie to podróba... ale to nawet lepiej. Podróby są zdecydowanie mocniejsze od zderzaków oryginalnych. Oryginały posiadają wadę fabryczną i pękają w 1/3 z prawej strony czasem nawet przy niewielkim nacisku. Osobiście niedawno zamontowałem podróbę w swoim własnym Mondku i jest OK.
Pozdrawiam

Karawan 02-03-2010 22:14

Witam.
Jak będzie mocniejszy to dobrze, oby tylko dobrze przylegał, A ile lakieru trzeba zużyć na pomalowanie tego zderzaka? Nie mam za bardzo kasy by oddawać go do lakiernika i chciał bym spróbować własnych sił.

dayton-2007 03-03-2010 11:03

Osobiście nie wiem ile lakieru potrzeba ale lakiernik wziął ode mnie za pomalowanie 450 zł. Z tym przyleganiem też jest różnie, u mnie powstała dość duża szczelina pomiędzy zderzakiem a karoserią. Nie było mnie podczas zakładania tego zderzaka ale myślę, że można było zamontować go o kilka mm wyżej... podgiąć zaczepy czy coś w tym stylu.

matrog19 03-03-2010 11:21

To drogo u was się cenią. U mnie za pomalowanie z farbą i montarz 200zł... jak metalik to 250zł. Farby 200ml powinno wystarczyć bo tyle miałem dorobione jak mi potem oddał puszkę razem ze zderzakiem.

Karawan 03-03-2010 22:38

No, to teraz wiem ile orientacyjnie muszę zamówić lakieru. Jeszcze nie malowałem tak dużej powierzchni, mam nadzieję że będzie dobrze, kiedyś próbowałem na błotniku w oplu i wyszło ok. U mnie lakiernik zawołał 200zł + lakier, a jeśli chodzi montaż, to raczej żadnej filozofii nie ma.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:27.