View Single Post
Stary 25-11-2008, 08:48   #18
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Tak, przepraszam za zwłokę, ale wczoraj mi się służbowe sprawy na głowę zwaliły. Zegary te nowsze są i oświetlane i podświetlane równocześnie.
Ponieważ zdjęcie zegarów będę mógł zrobić zapewne dopiero pod koniec tygodnia, to może napiszę swoje wrażenia na chwilę obecną (przeorganizwany tydzień spowodował, że musiałem odprowadzić forda do serwisu dwa dni wcześniej niż planowałem):
- białe diody dają niebieskawe światło;
- zegary (tarcze) nie są wykonane z idealnie przezroczystego plastyku ale z lekko żółtawego;
- efekt jest taki, że wskazówki świecą się na jasno niebieski kolor a cyfry są podświetlone na kremowo;
- diody dają troszkę lepsze światło niż zwykłe żarówki, jest jaśniej, ale może irytować róznica barw między wskazówkami a cyframi; jest czytelniej, ale czy ładniej - nie wiem;

Gdybym miał kupować diody jeszcze raz:
- na pewno nie kupił bym białych - tylko żółte, może czerwone - aby kolor podświetlenia na desce był z tej samej parafii (co innego nieco bardziej i mniej żółty a co innego kremowy i niebieskawy);
- nie ma sensu zmieniać podświetlenia pokręteł nagrzewania - efekt mizerny, nie jest dużo jaśniej.

Na co zwracać uwagę:
- nie wiem jak w starszych, ale nowsze zegary (96->2000) mają żarówki w dość niestandardowych oprawkach; to co zrobiłem, to kupiłem małe diody (5mm) w oprawce ale nie jak do deski (wkręcana) -> o takie http://www.allegro.pl/item480609558_ory ... ka_t5.html i wsadziłem je w oryginalne wkręcane oprawki zamiast żarówki; zrobię fotki jak to dostosowałem;
- koniecznie zaznaczyć, że chcecie diody do samochodu a więc dostosowane do 14V; 12V pewnie i będą świecić ale krótko a to nie o to chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- policzcie ile potrzeba diod kupić, kupcie 1 więcej (na wsjakij słuczaj) i cierpliwie montować: po włożeniu każdej diody sprawdźcie czy się świeci założona już w zegarach, polaryzacja zasilania diody ma znaczenie (nie sprawdziałem, ale pewnie się człowiek irytuje jak założy zegary i na 10 diod świeci jedna a inne są włożone na odwrót).

Jak tylko będę miał możliwość, cyknę foty licznika w nocy...
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem