Temat: [Galaxy 2000-2006] Dogrzewacz raz jeszcze.
View Single Post
Stary 15-12-2008, 15:50   #7
rafixpol2
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Warszawa
Model: Alhambra 2001 MK2 1.9 TDI 116 KM
Silnik: AUY
Rocznik: 2001
Postów: 55
Domyślnie Re: Dogrzewacz raz jeszcze.

Cytat:
Napisał Klaif
kolego masz D5WZ czyli większej mocy... dogrzewacz włącza się poniżej 5 stopni [niektórym poniżej 10] i chodzi okresowo... nagrzewa się i wyłącza nagrzewa się i wyłącza.
Dogrzewacz wyłączy się jeżeli temperatura chłodziwa osiągnie powyżej 75'C bodajże. Czytałem tez opinie. że jeżeli jest znaczna różnica temperatury zewnętrznej do temperatury ustawionej na klimatroniku to też się załączy. Ale po schematach zamieszczonych nie widzę jakim pinem na kostce dogrzewacza miało by to sterować. Ale jeżeli kolego temperatura utrzymuje się TOBIE na poziomie 90'c to nie wiem czym się przejmujesz.

Bo kiedyś przysnę... i niedojrzę...... i TDI się ugotuje i ... będzie kicha. Tym trochę się przejmuje.
W zeszłym roku działało jakoś normalnie. Dogrzewacz dogrzewał do ok 80 stopni i sam się wyłączał. A w tym o dziwo nie. Myślisz , że jest to powód do zmartwienia i przejmowania się czy nie!
Kurna zagalopowałem się ale wolę raczej konstruktywne odpowiedzi niż wróżby z fusów.
Poza tym nie mam klimatronika to raz , dwa myślę że wyłączeniem dogrzewacza steruje jakiś czujnik wewnątrz dogrzewacza a nie na zewnątrz sterowany z kostki. Ale ja się nie znam.
Jak nie mam racji niech mnie ktoś wyprostuje , tylko błagam, konstruktywnie. Nabijanie słów w postach nic nie daje.
Pozdrawiam
__________________
rafixpol2
Alhambra 2001 MK2 1.9TDI 115 KM AUY
rafixpol2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem