Temat: [C-MAX 2003-2007] 2.0 tdci - falujące obroty na zimnym
View Single Post
Stary 12-01-2009, 21:03   #1
flame3
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Postów: 30
Domyślnie 2.0 tdci - falujące obroty na zimnym

post do usunięcia

Witam! Jestem tu nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

już czytałem tematy na forum dot. falowania obrotów jednak mam troszkę inny problem.

Silnik 2.0 TDCI 100 kW, rok 2004.

Jeżeli samochód jest zimny i stoi na noc pod chmurką to jak go rano odpalam obroty falują w granicach ok 800 - 900 obr przez jakieś 2-3 minuty i wszystko wraca do normy. jednak przy odpalaniu puszcza straszną czarną chmurę i później już jest ok. Czy to normalne? Na komputerze NIBY nic nie wykazało w ASO ale jednak nie chce mi się wierzyć.

Proszę o wasze odczucia jak wam rano zapalają Dieselki, i czy też puszczają takie brzydkie czarne chmury przy odpalaniu? Jutro jadę wymienić świece żarowe i czujnik, i może to coś pomoże. (na kompie wyszło ze się już kończą)

Aha i jeszcze jedno, czy jest możliwość zakupu we własnym zakresie komputerka do silnika? Ile by to mniej wiecej kosztowało, i czy jest to jakaś mega trudna sprawa ta diagnostyka wówczas?


Jeśli jeszcze raz usuniesz post w ten sposób, dostaniesz bana. nie bądź egoistą!

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 06-08-2011 o 20:36
flame3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem