View Single Post
Stary 31-03-2009, 20:36   #1
krzysiekkonto
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-10-2008
Skąd: Bolesławiec
Model: Ford Mondeo MK2 Sedan
Silnik: 1.8 TD Endura DE
Rocznik: 1998
Postów: 18
Domyślnie Wymiana głośników, Hertz ECX 570 czy JBL GTO 8627

Witam.

Mam drobny problem i chciałbym zapytać co Wy o tym sądzicie.

Potrzeba troszkę ulepszyć audio w mondku. Na razie chcę pozostać przy fabrycznym radiu Fordowskim 5000RDS + zmieniarka pod fotelem na 6CD i zmienić jedynie głośniki. Na tą chwilę nie wchodzi w grę zmiana radia bo to fabryczne ma wszystko czego potrzebuję i co najważniejsze nie muszę latać w kółko ze zdejmowanym panelem od nowego jakiegokolwiek żeby tylko nie wybijali szyb. Fabrycznego niepozornego kaseciaka nie ruszają, a zmieniarka fabryczna pod fotelem robi robotę także na razie to pozostaje. Oby jak najdłużej.

Chcę zmienić głośniki i wstawić coś ponad przeciętnego. W grę nie wchodzą żadne wzmacniacze, dorabianie tweeterów w słupki + przeciąganie kabli, dystanse z MDFu czy tuby i zajmowanie bagażnika czymkolwiek. Wolę zrobić maksymalnie co można z 4 sztukami fabrycznymi, które już na pewno się z eksploatowały i chciałbym pomóc im zakończyć ich żywot. Z tego co już wyczytałem pozostały jedynie dwa modele 5x7"
1. Hertz ECX 570
2. JBL GTO 8627

Cena zbliżona, ok. 220-250zł za parę i od razu chciałbym wymienić wszystkie 4szt. Pytanie tylko, które z nich będą lepiej się sprawowały. Nie chodzi mi o niemiłosierne "tłuczenie" się w aucie basem, tylko o jak najlepszy efekt odsłuchowy z tych dwóch produktów. Wiadomo...szerokie, czyste pasmo, dobrze grająca góra i dół plus oczywiście dynamika i nie chodzi mi tylko o czysto odtwórcze dane ze specyfikacji technicznej tylko o brzmienie wzięte z praktyki. Z racji nietypowych rozmiarów głośników ciężko mi znaleźć w MediaMarkt itp we Wrocku tych konkretnych modeli, żeby osobiście posłuchać.
krzysiekkonto jest offline   Odpowiedź z Cytatem