Temat: [Mondeo 1996-2000] Jaki rozrząd do MKII ?
View Single Post
Stary 28-04-2009, 21:08   #9
MayuB
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Bolesławiec
Model: Mondeo MKII Ghia Kombi
Silnik: Zetec 16V 2.0L
Rocznik: 1998
Postów: 60
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd do MKII '98 kwiecień

Witam. Dziś mechanicy wymienieli w moim mondku zamówione wcześniej u Jacka rzeczy (wszystko oryginały tylko pompa SKF):
- rozrząd
- pompa wody
- pasek wieloklinowy
- olej silnikowy
- olej przekładniowy skrzyń biegów
- filtr oleju
- filtr paliwa
- płyn hamulcowy
- płyn do chłodnic

Robocizna 350zł i wszystkie częsci raczej pasowały więc dobrze oceniliście, że to silnik starszego typu.

Wszytko było by ok gdyby nie to, że coś zaczęło piszczeć i na razie nie wiem co jest przyczyną. Częstotliwość (wysokość dzwięku tego piszczenia) wzrasta wraz z obrotami silnika. Piszczenie to nie jest jakieś masakrycznie głośne ale głośniejesze niż przed wymianą i przez to niepokojące. Po mechanikach zrobiłem tylko drogę do domu ok 2km i w tym czasie nie ucichło jeszcze, więc nie wiem jak to się ma do historii typu na zimnym słychać - na gorącycm ustaje. Pod domem przysłuchiwałem się i napewno wydobywa się z okolic wymianianych elementów na paskach raczej przy wieloklinowym niż przy rozrządzie i co dziwne na wolnych obrotach jest dość nieregularne to piszczenie tzn czasem prawie zanika i znów się pojawia. Co to może być i jak temu zaradzić. Oby tylko nie kolejne wymiany częsci bo teraz zabuliłem za nie tysiaka plus robota - skarbonka.
MayuB jest offline   Odpowiedź z Cytatem