Temat: [Galaxy 2000-2006] Klimatyzacja - przed sezonem
View Single Post
Stary 21-05-2009, 21:46   #150
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - przed sezonem

Olej jest w całym układzie klimatyzacji nie tylko w sprężarce. Po prostu wymieszany jest freonem. Zadaniem oleju jest smarowanie sprężarki. Dlatego zaleca się nawet zimą gdy tylko temperatura na zewnątrz na to pozwoli włączyć klimatyzację aby sprężarka się przesmarowała. Co do wymiany oleju to są różne teorie ale najpopularniejsza jest taka, że co dwa lata zaleca się opróżnić cały układ czyli odessać gaz wraz z olejem a następnie wraz z gazem (tym samym bo gaz jako taki się nie zużywa) wtłoczyć do układu świeży olej.
Co do twojego problemu z nawiewami. Sprawa tyłu jest załatwiona i tu nie ma wątpliwości (sorry że twoja bryka okazała się mniejszym wypasem ale nie martw się mam identyczną klimę i też myślałem że mam pełne dwie strefy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Sprawa przedniego nawiewu, klapą steruje silniczek i być może to właśnie on piszczy kiedy nie może klapy poruszyć. Na niemieckim forum www.sgaf.de albo na www.fordgalaxy.co.uk widziałem opis jak to naprawić.
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem