Temat: [Mondeo 2007-2014] Lista ewentualnych usterek
View Single Post
Stary 02-09-2009, 10:21   #1009
tasera34l
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Moje MK4/2009 ma przejechane 10tys.km i większych usterek nie zauważyłem. Dużo jednak jest drobnych i lekko wkurzających (które w większości zauważyłem podczas wakacyjnego pobytu na kampingu):
1. Denerwujący dźwięk, zgrzyt podczas wciskania dźwigni sprzęgła,
2. "Popiskiwanie" dochodzące z tyłu auta podczas przejeżdżania po "kocich łbach", nierównościach na jezdni,
3. Osłona słupka zewnętrzna (czarna plastikowa) przednich drzwi pasażera, podczas zamykania drzwi obciera się o profil gumowy (ten który jest wykończony chromem) tylnych drzwi,
4. Tylne nadkola po jeździe w deszczu "pęcznieją" wybrzuszając się w ten sposób, że zaczyna je widać patrząc z boku, powstaje szczelina międz blachą nadkola a tymże nadkolem powodując skuteczne dostawanie się błota wraz z wodą do przestrzenie pomiędzy nadkolem a blachą karoserii, po wyschnięciu nadkole wraca na swoje miejsce,
5. Wycieraczki od czasu do czasu nie wracają na pozycję spoczynkową tylko zatrzymują się kilka centymetrów powyżej,
6. Osłony zewnętrzne słupków (te czarne plastiki) tylnych drzwi odstają od góry od uszczelki gumowej,
7. No i te denerwujące dźwięki dochodzące gdzieś z wnętrza deski rozdzielczej, jeżeli chcę jechać w miarę delikatnie i przy lekkich wibracjach pochodzących od silnka przy 1.7-1.8 tys. obr/min (przy łagodnym nabieraniu prędkości) coś z nim wchodzi w rezonans i drrrrrrrrrrga,
8. Kilka razy zdarzyło się, że po uruchomieniu silnika nie zgasła kontrolka ładowania akumulatora, jednak po wyłączeniu i ponownym uruchomienu silnika kontraolka przestała się palić,
9. Dość głośno w aucie po przekroczeniu 130km/h, dodatkowo duży wpływ na "ciszę" w kabine ma rodzaj nawierzchi asfaltowej (czyżby to zależało od opon??) oraz wiatr, jechałem kiedyś na autostradzie i trochę wiało a w środku było naprawdę głośno (czyżby same relingi dachowe - bez żadnego bagażnika??),
10. Klapa tylna (kombi) pozostawiona otwarta (podniesiona do góry) na kilka minut, niesamowicie trzeszczy podczas zamykania, jeżeli otwieram i zamykam w krótkim okresie czasu pracuje bez zarzutu (czyzby problem ze sprężynami gazowymi??),
11. Tylna lampa zespolona zamocowanana w karoserii, źle spasowana,
12. Wykładzina wewnętrz kabiny osłaniająca nadkole od strony pasażera nie jest niczym "podbudowana", nie jest niczym wypełniona przestrzeń między nią a blachą która osłania bo skutecznie zdeformowała się od uzytkowania, kiedyś była ładnie wyprofilowanan teraz jest zdeformowana,

To na razie tyle jak coś sobie przyponę to napiszę!! Nie mam czasu aby dotrzeć z tym do ASO ale trochę się boję (mam spatrzone doświedczenie z serwisem forda - Focus 250tys.km), że nie poprawią a jedynie sp.....ą!!

Ostatnio edytowane przez tasera34l ; 02-09-2009 o 12:16 Powód: Poprawa błędów i dodanie jeszcze jednego punktu
tasera34l jest offline   Odpowiedź z Cytatem