Temat: [Mondeo 2007-2014] Sprawdzone systemy bezpieczeństwa
View Single Post
Stary 05-09-2009, 22:08   #1
grzesiek128
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MkIV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Sprawdzone systemy bezpieczeństwa

Witam,

ostatniej nocy miałem okazję sprawdzić jak spisują się systemy bezpieczeństwa w nowym Mondku i jestem mile zaskoczony. Auto nie uczyło się latać, choć niewiele już brakowało.

Na prostym odcinku autostrady w Niemczech facet zajechał mi drogę - wskoczył z między tirów prosto przed maskę (przyznał potem, że zagapił się, bo już późna noc była) - jechałem środkiem 145 km/h. Udało mi się trochę zahamować i wykonać manewr łosia gdzieś przy 130 km/h.

Mondka wybiło z toru jazdy i zaczęło rzucać na pasie w lewo i prawo (tak z pięć razy - kontrolka ESP się świeciła), ale dzięki wszystkim systemom prawie utrzymał się na pasie. Piszę prawie, bo niestety tył lekko otarł o barierkę - uszkodzony zderzak i tylne lewe nadkole - fotka w załączniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Wnioski: systemy w naszych Mondkach działają i test łosia przy prędkości około 130 km/h jest wykonywalny (szkoda tylko, że barierka nie była chociaż trochę oddalona od pasa - wystarczyłoby z 40 cm).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mondek_starcie.jpg (64.3 KB, 63 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez grzesiek128 ; 06-09-2009 o 10:27
grzesiek128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem