View Single Post
Stary 20-09-2009, 10:09   #1
cywil
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Focus Combi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 88
Domyślnie wariuje elektryka szwankuje- może ktoś już miał coś podobnego?

Witam,
w ostatnim czasie jadąc z zakupów nagle włączyła się srena alarmu auto poza silnikiem przestało reagować na moje działania, nawet wyjęcie kluczyka ze stacyjki nie spowodowało zgaszenia wiec na spokojnie zablokowałem wycie sreny.
Jako ze miałem światła postojowe i na stałe załączony lewy kierunek(na całe szczęście miałem praktycznie same skręty w lewo), oraz dyskotekę na desce postanowiłem dojechać do domu, udało się.
Następnego dnia zabrałem się za sprawdzanie co szwankuje i do dnia dzisiejszego nie mam rozwiązania.

Teraz krótki opis tego co się dzieje.

Odpala normalnie jednak po włączeniu np świateł mijania, klimy, ogrzewania szyb, lub np radio i nawiew na 3 lub 4 zaczyna się dyskoteka na desce, po chwili zaczyna wyć srena , zegary(prędkościomierz, obroty, temp, paliwo) spadają na dół. dodatkowo można wyjąć kluczyk ze stacyjki a silnik normalnie pracuje. Jeśli wyłączę wszystkie źródła obciążające to po ok 1 do 2 min w zależności jak długo dociążały wszystko wraca na swoje miejsca wskazówki. Można wyłączyć auto kluczykiem.
Początkowo wszystko wskazywało na akumulator więc miernik do łapki i pomiary na aku przy wyłączonym silniku 12,56V więc słabo po włączeniu świateł spada do 12V(aku już wymieniony) a dalej historia się powtarza więc miernik podłączyłem do akumulatora położyłem na przedniej szybie odpaliłem auto i ładowanie na poziomie 14,6 bez względu na obroty silnika czasami spada do 14,5V. Po włączeniu świateł dyskoteka się zaczyna ale altek dalej podaje 14,6(wygląda na to że jest sprawny) Jednak syrenka zaczyna wyć co wskazuje na odcięcie od niej zasilania

Skoro on taki uparty to ELM237 i lapek do auta po podłączeniu nie ma błędów jednak jak zaczyna się dysko to zrywane jest połączenie z kompem.

Zostały jeszcze zegary i tutaj w teście wszystko tak jak być powinno a w błędach pokazuje 9318 i d262. Zegary były wykręcone poleżały w domu jednak nic to nie pomogło
Bezpieczniki w kabinie wszystkie zostały wyjęte i sprawdzone wszystkie OK(a ile było zabawy z ich ponownym powkładaniem) W komorze silnika wszystkie przekaźniki wyjęte nóżki sprawne czyste


Pytanie zatem czy to już komp się skończył? (jeśli możecie podpowiedzieć jak się do niego dostać i gdzie jest było by miło i sprawdził bym połączenia jeszcze na nim)
czy problem z jakąś masą (pod maska przeczyszczone).

Proszę o wszelkie wskazówki i podpowiedzi
Dodam również że od piątku przejrzałem już nasze forum oraz focus i nie znalazłem nic podobnego (jeszcze nie szukałem gdzie jesz komp)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam i dzięki z góry za podpowiedzi
__________________
ciągle można się czegoś nauczyć wiec czytaj ze zrozumieniem słuchaj jak inni mówią i nie przerywaj wychwytuj to czego jeszcze nie wiesz....
cywil jest offline   Odpowiedź z Cytatem