Temat: [Focus 1998-2004] niedziałający spryskiwacz
View Single Post
Stary 02-01-2010, 13:54   #16
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: niedziałający spryskiwacz

W Carrefour polecam płyn, który za logo ma cyfrę "1". Nie ten firmy carrefour, tylko jedyneczkę. Zeszłą zimę na nim przejeździłem, auto było pod chmurką i nie było problemów.

Ja od lat kupuję tanie płyny i jeszcze nigdy mi nic nie zamarzło w zbiorniku czy w dyszach. Mieszkam na śląsku, ale często wyjeżdżam w Beskidy i żadne przygody mnie nie spotkały. Na szybie po jakimś czasie to i owszem zamarznie reszta płynu, a raczej wody, która pozostała po odparowaniu alkoholu. Ale nigdy podczas jazdy. Jedynie gdy spryskam szybę i zostawiam od razu auto na mrozie. Wtedy to i czasem wycieraczki przymarzną. Ale jest rada: nie pryskać szyb, gdy zaraz zamierzamy zostawić auto na mrozie. Przypuszczam, że firmowe płyny tak samo się będą zachowywać, bo przecież nie ma w nich 100% alkoholu, tylko są na bazie wody.

Jeszcze jedno: Zgodzę się, że temperatury krzepnięcia podawane na opakowaniach to ściema - szczególnie w wypadku tych tanich. Ale czy w Warszawie było chociaż -10 tej nocy? Może masz letni tam wlany, a zimowego tylko niewielką część? No i czy płyn przed wlaniem był dobrze zamknięty? ( może był jakiś oszukany? ) Po odparowaniu alkoholu właściwości płynu raczej będą znikome.


Od świąt mam tester za oknem - W pojemnikach (bardzo cienkich) umieściłem różne płyny (około 250ml) i badam temperaturę, przy których zamarzną.
- płyn letni zamarza w okolicach od -1 do -3
- mieszanina 50:50 (zimowy:letni) wytrzymuje -8
- płyn zimowy z wodą (50:50) umieściłem dopiero wczoraj w laboratorium Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale póki co wytrzymuje -4
- płyn zimowy (100%) daję radę przy -10 (większych temperatur nie było u mnie jeszcze)
- większych temperatur jeszcze nie było u mnie podczas testów, więc nie sprawdziłem jeszcze wytrzymuje nierozcieńczony niczym niefirmowy płyn

Ostatnio edytowane przez kaczozord ; 07-01-2010 o 18:42
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem