View Single Post
Stary 14-01-2010, 19:07   #17
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie Odp: Opinie o stacjach paliw w Szczecinie i okolicach

Cytat:
Napisał jgrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpowiem tak - ja tankowałem na tym Lukoilu i na innych stacjach też i wiem, że nawet na tym "rzepakowym" silniku czuć, kiedy zaleją mi wachę chrzczoną a kiedy poprawnej jakości.
Na każdym będzie czuć - zależy od proporcji i tolerancji silnika na takie atrakcje.
Cytat:
Transit też ma czujnik wody w filtrze paliwa i dwókrotnie zadziałał, po tankowaniu w Bydgoszczy i Warszawie. Na Lukoilu - nigdy.
Fascynujące... ale dowodzi zupełnie niczego. Nie tylko wodą można ochrzcić paliwo.
Cytat:
Tankując tam paliwo wielokrotnie widziałem wypasione furki zalewające zbiorniczki na full, również na niemieckich rejestracjach.
Ja wielokrotnie widzę W220/221 tankujące LPG. I co z tego? To, że nawet do luksusowego samochodu można nalać ****ianego paliwa.
Cytat:
Może był tam i dziesięcioletni Galaxy, nie pamiętam...
Jeśli nie miał silnika z PD to czemu nie? Droga wolna, stare silniki są dużo mniej podatne na usterki spowodowane kiepskim paliwem.
Cytat:
Kolego! Pewnie nie tankowałeś - tak jak ja - paliwa na tym Lukoilu i na innych stacjach, więc nie masz pełnego porównania dlatego proszę o mniej stanowcze opinie, co do "zawartości paliwa w wodzie".Pozdrawiam!
Nie tankowałem - i wyznam szczerze, że nie zamierzam... jakoś nie ufam takim stacjom, czy to będzie Lukoil, Bobryk czy Zdzicho Petroleum Enterprises z Koziej Wólki. Podejrzewam, że kontrola jakości paliw w stacjach sieciowych jest nieco surowsza niż w tego typu polnych stacyjkach, ale każdy tankuje tam, gdzie mu pasuje - ja mógłbym na BP bo mam bliżej, ale kilka baków Ultimate skutecznie mnie zniechęciło, gdyż na baku robiłem po mieście kilkadziesiąt kilometrów mniej niż na Vervie w takich samych warunkach. Tak więc reasumując: mamy wolność wyboru stacji - jeśli gdzieś jest paliwo tańsze 3 gr/l i można oszczędzić niebotyczną kwotę 2 PLN na tankowaniu to czemu nie? 20 gr? Też bardzo proszę. Ja bardziej cenię sobie zaufanie i wygodę, święty spokój również wyceniam wysoko - jeśli nie najwyżej, dlatego tankuję na jednej stacji z reguły. Może i Ty wartościujesz podobnie i wygodnie Ci tankować na Lukoilu - może, nie wiem, nie oceniam. Ale opinii nt. stacji z tego segmentu rynku nie zmienię, co więcej - będę ją swobodnie wyrażał. A dodam jeszcze, że kiedy jeździłem W123 240D to nie było dla mnie ważne gdzie tankuję i co, więc jak widać bardzo wyraźnie: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem