View Single Post
Stary 04-04-2010, 20:47   #19
Scaglietti
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Odp: Jak myjecie samochód ?

idzie lato, idzie mycie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sezon mycia oficjalnie otwarty. ja mam myjkę ciśnieniową, kupioną kilka lat temu na promocji za nie wiem czy nawet 200 zł, ciśnienie nie jest zbyt duże a myje się wiele lepiej niż zwykłym wężem. na początku oczywiście auto opłukuje intensywnie wodą, potem mycie- szczotką, mam bardzo fajną, ale kosztowała ponad 30 zł, w wiadrze woda z szamponem- używam SONAX Xtreme, drogi bo butelka ponad 20 zł, ale super się myje, ładnie pachnie, myję oczywiście od góry w dół. po umyciu robię roztwór z tego szamponu, bo to koncentrat, pół zakrętki na 10l wody i tym polewam samochód, rozlewa się to idealnie, ściekając pozostawia tylko smugi na szybach, ewentualnie zostają ślady na czarnym lakierze, jak się nie wytrze i przyschną, ale i tak b. mało widoczne. na srebrnym nie ma żadnych śladów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. potem można wytrzeć karoserię do sucha miękką szmatką. woskowanie 2-3 razy na rok.skóra-czyszczenie i konserwacja 2 razy do roku. szyby- zwykły płyn do szyb i papierowe ręczniki. plastiki w środku tylko odkurzam a potem przecieram szmatką, ewent. coś umyje jak na sucho nie schodzi, nie podobają mi się nienaturalnie błyszczące plastiki. polecam używanie jakiegoś środka do konserwacji i pielęgnacji opon.
a co do smug- słaby szampon, słaba/brudna szmatka, słońce, temperatura, lub wiatr!
pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Scaglietti jest offline   Odpowiedź z Cytatem