View Single Post
Stary 09-05-2010, 11:11   #11
Obeah
ford::beginner
 
Imię: K
Zarejestrowany: 13-10-2008
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Focus 1.6 TDCI - trzeba długo kręcić.

Prędkość obrotowa jest ok. Porównywałem z innymi focusami (sztuk 2)
Jeżeli chodzi o przebieg, to jestem pewien, ponieważ auto kupiłem od sąsiada, który samochód ma od nowości. Poza tym w samochodzie do niedawna siedziały oryginalne amortyzatory.
Stukanie występuje na każdym biegu w zakresie 1800 - 3100 obrotów. Przed i po nie występuje. Co ważne - stuka tylko na obciążeniu. Samochód na podnośniku nie stukał.
Ostatnio doszły dwie nowe rzeczy. Auto ma problem z odpaleniem na ciepłym silniku. Zimny pali bez przerwy, a ciepły trzeba sporo kręcić - nawet powyżej 10 sekund!!!
Dodatkowo, podczas ostatniej wymiany oleju zauważyłem coś dziwnego. Olej był ubity do konsystencji smaru. Bardzo gęsty. Mechanik nie chciał uwierzyć że przejechałem na nim tylko 11 tys. km. Mówił że taki olej ma ok 50 tys.
Olej kupiłem dobry (MOBIL- sugerowany przez forda) od sprawdzonego dostawcy - 10 lat od niego biorę dla siebie i rodziny.
Mam też pytanie do innych użytkowników focusów - czy zdarzyło wam się wydmuchanie przewodu odmy? Rurka ta ma kiepski zaczep który często pęka, ale czy normalnym jest aby rurkę wydmuchało????
Pozdrawiam
Obeah jest offline   Odpowiedź z Cytatem