Temat: [Mondeo 2007-2014] skrzynia biegów w 2.0 duratec
View Single Post
Stary 12-07-2010, 16:48   #15
Quasi123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2010
Model: Mondeo MKIV
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: skrzynia biegów w 2.0 duratec

U mnie występuje to samo o czym pisze Kipa i Trend tzn. stuki przy zmianie biegów. Nie potrafię ich dokładnie zlokalizować jedne (głuche stuknięcie) występują przy wciśniętym sprzęgle w momencie wrzucania wstecznego, pierwszego lub drugiego biegu inne (bardziej metaliczne) stuki występują przy redukcji, po zwolnieniu sprzęgła. Podobne objawy obserwowałem w MK III i walczyłem z ASO aby to naprawili, jednak bez pozytywnych rezultatów. Tutaj też to obserwuję i szczerze powiem ,że bardzo mnie to irytuje. Nie wiem, czy tak po prostu ma być i należy się do tego przyzwyczaić, czy może domagać się naprawy w ramach gwarancji. W sumie jednak pocieszające jest to że przypadłość ta występuje również u innych użytkowników MK IV, bo już się obawiałem, że ta ja nie potrafię zmieniać biegów. Może ktoś to próbował reklamować i coś mądrego może napisać w tej kwestii.
Pozdrawiam,
Quasi
p.s .
ostatnio zrobiłem trasę nad morze i z powrotem w sumie 900 km. Jazda bez szaleństw, a średnie spalanie wyszło 7,6 l/100km. Myślę, że całkiem nieźle. Szkoda tylko, że po mieście w korkach bieże 14 l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Quasi123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem