Temat: [C-MAX 2007-2010] dobór rozrządu
View Single Post
Stary 24-09-2010, 09:10   #8
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: dobór rozrządu

Cytat:
Napisał HYCHLA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam wymieniłem komplet rozrządu, wszystko w oryginale, ze względu na jakość, ale ludzie ludźmi i nie każdego stać. Za to na rynku są dobre zamienniki po niskiej cenie. Niektóre maja rygorystyczne normy inne nie.
Najlepszym, jakościowo i cenowo, wydaje mi się oryginalny pasek forda w komplecie z Ruville. Rynek za to ma wiele więcej do zaoferowania.
Mi chodzi o to, ze wiekszosc zamiennikow jest w podobnej jakosci i nie jest prawda, ze ten czy tamten (przynajmniej z tych znanych, a nie chinskich wynalazkow) jest zly. Wszystko zalezy nie od firmy, a od tego czy nie sa podrobkami, czy nie lezaly 5 lat na magazynie i czy sa dobrze zalozone.
Producenci aut jednak ustalaja swoje wymogi jakosciowe do zamowienia ktore najczesciej sa wyzsze od tego co jest na rynku. Wiec albo stosuje sie lepsze materialy (np filtr 50 mikronow zamiast 100 ktory idzie na rynek), albo dostarcza sie tylko to co przejdzie w 100% wymagane badania a reszta mieszczaca sie w 70-80% sprawnosci trafia jako zamiennik.
Np rolki z serwisu Opla z logo SKF nie beda puszczaly smaru tak jak rolki...SKFa ktore sa w ich pudelku. Np pasek z serwisu robiony przez Contitech ma inna powloke niz pasek kupiony z Contitech. Np wydech Walkera/Bosala kupiony od nich nie bedzie tlumil tak jak tlumik z serwisu...robiony przez Bosala/Walkera. Itd...

Uwazam, ze roznica w cenie rozrzadu Forda do zamiennikow jest za mala zeby oszczedzac, szczegolnie biorac pod uwage przebiegi miedzy wymianami (200-250 tys km). W Oplu przy 60 tys km miedzy wymianami sytuacja jest juz inna i tam sie oplaca wkladac zamienniki.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem