View Single Post
Stary 04-10-2010, 11:05   #50
adrianszef
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Myszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła+dwumasa i przejechanie 1200 km zaledwie !!!

Witam. Czytam powyższe posty oraz inne podobne tematy i doszedłem do wniosku że mnie też dopadły problemy ze sprzęgłem/dwumasą. Mianowicie przy puszczaniu pedału sprzęgła (jak sprzęgło zaczyna brać) coś tak dziwnie "rzęzi" silnik wyraźnie inaczej pracuje, jak by coś klekotało, wczoraj jadąc w trasie czasami odczuwałem lekkie szarpnięcia samochodu na mniejszych obrotach czy prze dodawaniu gazu po zmianie biegów. Dodam jeszcze że jak wcisnę lekko pedał sprzęgła do czuć drgania. Czasami na biegu jałowym nawet bez wciskania pedału sprzęgła coś czasami zaklekocze podobnie jak przy delikatnie wciśnietym sprzęgle. Aha a przy odpalaniu na zimnym silniku po przekręceniu silnika słychać przez ok sekundę jakiś świst jak by jakiś pasek sie tarł czy coś.
1.Czy to są typowe objawy padającej dwumasy sprzęgła?
2.Czy coś się może stać jeśli to padnie całkiem
3.Czy jeździć aż się rozleci.
4.Czy taki zestaw będzie się nadawał do mojego modelu
http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwum...240375861.html

Dodam na końcu że posiadam 2.0 TDCI 130koników 6biegw 2005r po liftingu przebieg 255 000 (podobno już dwumasa była robiona kiedyś)
Proszę o wypoiwedzi, podpowiedzi opinie. Nie zakładałem nowego tematu bo wydaje mi się że ten jest odpowiedni. Dziękuję i pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez adrianszef ; 04-10-2010 o 11:56
adrianszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem