View Single Post
Stary 17-11-2010, 23:05   #84
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Po regeneracji turbo ciągnie od 3000rpm

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filmik pierwsza klasa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem, że u Ciebie ciśnienie przed zapaleniem i po zapaleniu jest takie samo - u mnie też tak jest. Różnica jest w samym wskazaniu u Ciebie 99kPa a u mnie 95kPa. Może ma na to wpływ ciśnienie atmosferyczne - miejscowość w której mieszkam jest położona około 400 do 450 m n.p.m. Jeśli Ty robiłeś pomiar na niższej wysokości, to ciśnienie będzie nieco większe, do tego dochodzi jeszcze temperatura.
Dobrze, że Twoją usterkę udało się tak szybko rozwiązać.
W sobotę jak pogoda pozwoli nakręcę filmik z moim autkiem, przy okazji pokażę starą geometrię. Może do tego czasu uda mi się zaworek wymienić.
Tak, ciśnienie atmosferyczne się zmienia zależnie od pogody i wysokości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ogólnie przed i po uruchomieniu silnika powinno trzymać podobną wartość !! z lekką odchyłkom w dół gdy silnik jest zimny i z lekką odchyłkom w górę gdy jest porządnie rozgrzany !!! -3/+3kPa !!!

Jutro nakręcę film o pracy sztangi regulacji vnt i overboost !!!
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem