Temat: [Focus 1998-2004] Dioda Akumulatora
View Single Post
Stary 02-12-2010, 13:53   #1
ka3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-12-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Dioda Akumulatora

Na początku witam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam taki dziwny problem, od pewnego czasu dosyć często podczas jazdy włączała mi się dioda z akumulatorkiem, pojechałem do mechanika wyszło na to że regulator napięcia daje lekko ponad 15V, po wymianie napięcie jest 14V, fakt faktem dioda nie świeci już "tak często" zależy jak powieje, raz przejadę 200km i nic a nieraz po 5km się zaświeci, po wyłączeniu i włączeniu silnika już nie świeci, i co dziwne jak odpalę na zimno, wszystko ładnie zaskakuje ale światła, nawiew i deska tak się zachowuje jakby miała skoki napięcia, np. światła mijania świecą chwilkę jasno około 3sekund, chwilkę lżej też tak 3sek, i tak dopuki silnik nie nagrzeje się do 90 stopni, deska i nawiew zachowują się identycznie, 3sek mocniej dmucha 3 słabiej, oświetlenie deski tak samo 3-3, co może być tego przyczyną, akumulator wydaje mi się w porządku gdyż nawet przy obecnych mrozach nie mam problemu z odpaleniem

dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
ka3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem