Temat: [Mondeo 1996-2000] Pilot, nie otwiera c.zamka (zdekodowany)?
View Single Post
Stary 20-02-2011, 20:09   #7
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie

Cytat:
Napisał andres76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam tu jest instrukcja programowania pilota
1. przłącz wyłącznik zapłonu z położenia 0 w położenie I

2.poczekaj aż dioda biernego układu przecwkradzieżowego PATS zacznie palić się bez przerwy

3. przełącz wyłącznik zapłonu w położenie 0

4. w ciągu 5 sekund od porzedniego kroku skieruj kluczyk na odbiornik promieni podczerwonych, następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk otwierania na nadajniku

5.gdy dioda LED w kluczyku zacznie migać ,naciśnij przycisk zamykania trzy razy

6 awolnij obydwa przyciski i sprawdż czy dioda PATS i dioda na kluczyki mignie 5 razy

7. po każdym zaprogramowaniu urządzenie pozostaje w trybie programowania przez kolejnych 20 sekund do czterech razy

8. aby zaprogramować dodatkowe nadajniki powtórz procedurę od kroku 4 dla każdego nadajnika

9.system wyjdzie z trybu zapamiętywania po przełączeniu wyłącznika zapłonu w położenie II,nie zostanie zaprogramowany żaden nadajni w ciągi 20 sekund lub po zaprogramowaniu czterch nadajników
Dobra dzięki, ale widzę, że ludzie tutaj nie czytają wątku od początku, pisałem co już robiłem i nadal nic. Jeżeli chodzi o kluczyk to mam tylko jeden z pilotem i jeden czerwony.

Panowie cały czas walczę z tym badziewiem, nie chcę dać za wygraną.... przed chwilą wróciłem z garażu i jest już jakiś postęp!!!!!!!

Co się okazało zanurkowałem pod schowek od pasażera gdzie jest centralka siemensa i wszystkie 3-wtyczki były odłączone (chyba już ktoś próbował) podpiąłem je i pewnie mówię to był powód!! A tu nadal nic więc znowu zacząłem robić tą procedurę kodowania kluczyka.

Co się okazało teraz po podłączeniu tych trzech wtyczek? Zrobiłem na pozycję "I" w stacyjce i teraz po chwili dioda koło zegarka przestała mrugać! Świeci cały czas więc mówię elegancko! To był ten powód.... no ale kiedy zamykam drzwi i idę na zewnątrz auta i robię to mruganie kluczykiem 5 razy to żadnej reakcji, dioda koło zegarka świeci a kluczyk sobie miga (nie ma synchronizacji) mówię, może coś z tym czujnikiem w klamce od kierowcy, więc to samo robiłem po stronie pasażera i nic...... nie wiem teraz o co chodzi.....

Trochę się pocieszyłem, że już do czegoś doszedłem no ale dlaczego te wtyczki były odpięte? Dlaczego kluczyk nie chcę się zakodować?

Proszę o pomoc.... może teraz coś razem wymyślimy.... czekam z prośbą o jak najwięcej pomysłów z waszej strony.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 20-02-2011 o 23:59 Powód: Nie piszemy postów pod rząd. Należy dopisać do poprzedniego.
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem