View Single Post
Stary 14-07-2011, 21:42   #106
mua
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus mk2q
Silnik: 1.6 tdci 90km
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

wróciłem właśnie od mechanika. Ogólnie to bardzo wesoło dzisiaj było. Ogólnie jutro jadę na wakacje samochodem 1200 w jedną stronę i stwierdziłem, że strach zaślepiać EGR bo coś się jeszcze stanie i będzie masakra.
Jeździłem więc nim spokojnie ale coś zaczęło być nie tak. Jak na początku foka była zrywna to dzisiaj się zmieniło, nie ważne czy 1000 obrotów czy 3000 przyspieszał równo zamulasto. Więc stwierdziłem, że tak na 100% egr jedziemy zaślepić. Oczywiście mój mechanik nie miał czasu więc pojechałem do innego, który tylko przeczyścił ale potwierdziło się moje przypuszczenie, że coś z turbiną, bo w ogole nie dmuchała. Tamten mechanik niestety nic nie zrobił więc pojechałem do swojego co się okazało sterownik czy zawór nie pamiętam sterujący EGR i turbiną padł. Zaślepiliśmy EGR i już bylo lepiej ale chwile dawał po garach i spadała mu moc. Rozwiązaniem było przepięcie turbiny na krótko z ominięciem tego sterownika. Auto śmiga pięknie. Problem z tym, że chętnie bym podmienił sterownik ale nie ma czasu jutro wyjazd

Teraz moje pytanie jest czy ktoś z Was tak robił i było ok?
Drugie pytanie ile kosztuje nowy sterownik do egr/turbiny?

Z góry dzieki za dop
mua jest offline   Odpowiedź z Cytatem