Temat: [C-MAX 2003-2007] Zawór EGR - ponowna awaria
View Single Post
Stary 25-07-2011, 14:08   #28
gucio1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Chlewiska
Model: Focus c-max CVT
Silnik: 1.6 TDCi 109HP
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: Zawór EGR - ponowna awaria

Witam
Moja "przygoda" z EGRem zaczęła się około rok temu w tym czasie próbowałem czyszczenia specyfikiem WYNN'S EGR-3 oraz czasami czyszczenia mechanicznego tzn. rozebranie EGRa i benzynom go + przedmuchiwanie powietrzem. Na jakiś czas pomagało w końcu znudziło mi się wykonywanie tych czynności i kupiłem drugi EGR (używkę), znowu na kilka miesięcy był spokój ale po jakim czasie auto zaczęło się dławić puszczało czarnego dymka, zgrzytało i szarpało między 1800 - 2200 obr/min. Jeździłem tak nie robiąc z tym nic aż pewnego dnia około miesiąc temu po jednym takim dymku i zazgrzytaniu nagle zaczęła mi gwizdać turbina. Turbo oddałem do regeneracji, przy okazji gostek który mi regenerował powiedział mi że miałem rozregulowany ciśnieniowy zawór sterowania turbo i że mi go wyregulował. Od tej pory jest jak ręką odjął nic nie zgrzyta nie puszcza dyma nie szarpie i nie dławi się przy ruszaniu poprostu jest tak jak powinno być czyli OK. Zaworu EGR nie czyściłem ani przed anni po regeneracji turbo. Objawy wskazywały by na EGRa a jednak w moim przypadku to była turbina i rozregulowany zawór sterowania turbo. Od tygodnia czyli od tej pory ja zamontowałem zregenerowaną turbinę ani razu autko nie przeszło w stan awaryjny co wcześniej się zdarzało.
gucio1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem