Temat: [Mondeo 2007-2014] Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow
View Single Post
Stary 17-08-2011, 13:33   #1
pint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5 Tit kombi/ C-Max II
Silnik: 2.0 TDCi aut.132 kW/2.0 TDCi aut.103 kW
Rocznik: 2015/2012
Postów: 26
Domyślnie Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Jeszcze raz poruszę temat opisywany już w kilku watkach tzn.wyświetlanie się " no GPS" na ekranie mapy oraz "0 satellites" po wciśnięciu INFO.

U mnie navi działała bez zarzutu przez kilka miesięcy od zakupu (wiosna br) ale potem zaczęła bzikowac . Ponieważ było to w okresie bardzo deszczowym a ja na dodatek bylem 2 razy się umyć na myjni bezdotykowej - skojarzyłem awarie z woda dostającą się do anteny GPS. Zdemontowałem wiec stopkę anteny , podczyściłem co moglem ale nie dało to natychmiastowej poprawy . Niezależnie od moich wysiłków navi widzi satelity dość rzadko ; często tylko 2 co nie daje systemowi możliwości "zaskoczenia" ; ale zdarzają się dni kiedy nagle pojawia się 4 - 6 satelitów i navi działa normalnie . Ostatnio , po kilku dniach braku satelitów , po rozpoczęciu 400 km podróży satelity "się znalazły" i widziałem ich momentami nawet 9 przez cala podróż. Wtedy inne elementy systemu działają perfekcyjnie a navi potrafi prowadzić 100 km po mapie/drodze - bez odbierania sygnału GPS (rozumiem,ze to żyroskop i mapa tak sobie dobrze radzą) .

Czy ktoś miał takie objawy ?

Wiem,ze fachowcy sugerują wymianę stopki anteny ale zanim wydam 250,- tak myślę sobie ,ze być może chodzi o zwykły (okresowy?) brak dobrego kontaktu kabla anteny z urządzeniem .
Stad pytanie ; gdzie w Mondeo Mk4 szukać tego złącza ?
Czy kabel anteny GPS jest podłączony do czytnika DVD ?
Jeśli tak to jak tam się dostać tzn. jak zdemontować panel środkowy?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi .

Pozdrawiam.
pint jest offline   Odpowiedź z Cytatem