View Single Post
Stary 28-11-2011, 09:39   #134
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał adamjakub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam takie pytanie i dylemat zarazem. Obecnie jeżdżę FF 1 i panuję zakup nowego Mondeo Ecoboost 1,6. 160KM. Byłem już na jeździe próbnej, wrażenia z jazdy tym silnikiem niesamowite, zawieszenie super. Mam jednak dość poważne obawy : jest to nowa jednostka, pierwszy benzyniak forda z turbiną, silnik niesprawdzony (w przeciwieństwie np. do 2.0, 14 KM) i pytanie co będzie dalej, jakie są gwarancje, że po 50 tys. km nic się w tym silniku nie spaprze i nie przyjdzie mi nagle wydać na naprawę 8-10 tys. Dlatego się zastanawiam czy w to wchodzić, chociaż strasznie mnie kusi to autko ... A co Wy sądzicie?
Wpływ masz przynajmniej na trwałość turbiny - autko zimne, to nie depczesz, a gdy mocno używane przed zgaszeniem silnika, to chwilę czekasz.
Koło dwumasowe mam nadzieję, że Ford się dobrze uczy,
a wtryski to zapewne jakość paliwa odpowiednia i powinno być dobrze.

Ja zaryzykowałem i narazie jest dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem