View Single Post
Stary 18-04-2012, 22:39   #60
drukarz77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Skąd: Tuszyn k/Łodzi
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Mocno grzejace sie tarcze po wymianie klockow i tarcz

A co możecie się koledzy wypowiedzieć na taką sytuację, kiedy to po wymianie klocków z tyłu (bez wymiany tarcz), tarcze się się grzeją, że czasami nie można ich dotknąć? Piszę "czasami" bo to nie zawsze występuje przy takiej samej jeździe. Raz jedna albo druga strona tak jakby trzymała, a nieraz obydwie. Jest to o tyle dla mnie dziwne, że to dopiero się ujawnia po przejechaniu ok 10 km. Po postoju np nocnym wszystko jest gitara - wszystko luźno chodzi wydaje się bez żadnych oporów. Zauważyłem, że bardziej się grzeje tył, kiedy zostawię auto na noc na ręcznym niż na biegu, chciałem sprawdzić czy będzie jakaś różnica. To wszystko się ujawnia po przejechaniu kilku bądź kilkunastu kilometrach albo wogóle po 20 km tyle mam do pracy. Zaznaczę, że przy wymianie klocków wszystkie prowadniczki klocka oczyściłem chyba dobrze, tłoczki jakoś się wkręciły - dałem radę samodzielnie. Stąd pierwsze moje pytanie czy te mocowania klocków trzeba tak mocno oczyścić aby klocek luźno wchodził czy może mieć delikatny opór? Nie chciałem mocno szlifować aby klocek nie wpadał w jakieś wibracje itp, mogę się mylić dlatego pytam. Czy to może być powiązane z hamulcem ręcznym? Napiszę jeszcze, że tarcze z tyłu są już w znacznym zużyciu ale mechanik stwierdził, że jedną wymianę jeszcze wytrzymają, Czy to też może być przyczyna? Klocki zakładałem Green - coś tam- nie pamiętam. Z góry dzięki za pomoc.
drukarz77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem