Temat: [Mondeo 2000-2007] HAMOWANIE miękki pedał hamulca
View Single Post
Stary 21-08-2012, 22:52   #1
fordmarek
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie HAMOWANIE miękki pedał hamulca

Witam

Jestem nowym forumowiczem, chyba w dobry dziale chcę się znajduje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ??

Mam wydaje mi się problem z działaniem hamulca, siła hamowanie nie daje poczucia bezpieczeństwa. Tydzien temu wymieniałem klocki z tyłu, tarcze zostały, z przodu klocki są w polowie, tarcze dobre. Przewody są odpowietrzone. Byłem w stacji diagnostycznej zeby sprawdzić sprawność hamowania powiedziano mi że są w normie, ale......
No własnie ale.... pedał hamulca mimo wszystko zachowuje sie dziwnie czuć ze samochód hamuje ale w domu mam jeszcze dwa samochody (wv i reno) i jak tam naciskam hamulec to samochód staje w miejscu a moj fordzik sie toczy ja mam wyczute i nie boje sie jechać 120 i wiem ile mi droga hamowania zajmuje ale moje Pani zrobiła własnie prawo jazdy i mowi mi że sie boi nim jeździc.
Przy trzymaniu stopy na pedal hamulca powolutku on wpada do środka, jakby był gdzieś wyciek płynu ale nic takiego nie stwierdził mi mechanik, i nawet jak podczas jazdy hamuje pulsacyjnie to on sie robi twardy po czym jak przytrzymam miekknie.
Czy to może być wina pompy hamulcowej/abs?
Jakby mial ktoś na to radę, jakby nie bylo hamulec jest chyba najważniejszy zaraz po rozsądku kierowcy.
fordmarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem