View Single Post
Stary 02-02-2013, 23:31   #64
m@niek
ford::average
 
Avatar m@niek
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Ghia 5d
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka. Wczoraj parkowałem samochód w miarę normalnie zawieszony, dzisiaj gdy tylko nim ruszyłem zorientowałem się że coś nie bangla. Najpierw wyskoczyłem sprawdzić opony, bo po ostatnich roztopach i klęsce dziur na drogach wielu kierowców liczy straty w ogumieniu, jednak gumy były wporzo.

Wizualnie oceniłem, że lewa strona z przodu jest klapnięta i praktycznie wisi na odbojach, a i prawa jakby się obniżyła (trochę pewnie za sprawą pękniętej lewej). Wczoraj jednak tego nie czułem, więc albo pękła przez noc, albo w trakcie parkowania, gdy wjeżdżałem na małą nierówność śnieżną.

Chyba trochę głupio zrobiłem, bo jednak pojechałem z rodzinką na te zakupy (w dwie mańki będzie jakieś 20km), ale to męczarnia była i dla pasażerów i dla samochodu. Jechałem maksymalnie ostrożnie i powoli, jednak mimo wszystko to dość ryzykowne, bo nie wszędzie dało się jechać równą trasą. Czeka mnie jeszcze podróż do rodzinnego, przydomowego warsztatu i się zastanawiam czy coś nie pierdyknie po drodze (jakieś 11km).

Namierzyłem już sprężynki KYB RH2634 i chyba je wybiorę, pomimo kilku negatywnych opinii w wątku. Jednak bez fanatyzmu, marka sprężyn dość znana i ceniona na rynku. Samochód ma już ponad 217tys. przebiegu (albo i więcej), więc trzeba to i owo już wymieniać, bo do trwałości mogącej przejść do legendy to trochę mu brakuje, tak samo zresztą jak polskim drogom.

Pozdrawiam Fordowiczów
m@niek jest offline   Odpowiedź z Cytatem