View Single Post
Stary 04-02-2013, 20:15   #9
ibkisiel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2012
Model: Focus C-Max Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Losowe błędy komptera, błędy na magistrali CAN

Tak dla potomnych.

Po dwóch próbach szukania uszkodzonej wiązki, które zakończyły się tym że błędy nadal występowały. Jeden z kolegów z forum napisał mi, że on wysłał do jakiejś firmy moduł liczników, GEM (półkę z bezpiecznikami) i PCM (komputer) i kosztowało go to 2000PLN ale auto jeździ. Zacząłem podejrzewać komputer bo GEM mi w ASO (Germaz w ZG) czyścili i łatwiej go wyjąć niż liczniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wysłałem maila z opisem usterki do paru firm z Allegro, które się reklamowały - 'naprawa komputera ford'. Jeden odpisał, żeby wysłać komputer bo trzeba go naprawić i chciał za to 700PLN, a drugi że skoro można się z komputerem połączyć - przeczytać, wykasować błędy to pewnie nie komputer a raczej wiązka lub zestaw liczników przez które przechodzi większość czujników i one się psują czasem w focusach (chodzi chyba o zimne luty) - to mnie przekonało i zasugerowałem w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sprawdzenie okolic liczników. I BINGO! - po diagnostyce okolicy liczników w ASO okazało się, że to właśnie ten moduł jest przyczyną wszystkich kłopotów.

Koszty naprawa w firmie we Wrocławiu (ROBTRON - polecam z czystym sumieniem) 250PLN + kurier, diagnostyka i wyjęcie zegarów w ASO 300PLN.
ibkisiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem