Temat: [Mondeo 2007-2014] Klimatyzacja nie działa
View Single Post
Stary 14-06-2013, 20:18   #51
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Więc jestem lżejszy o kolejne 400PLN za nowy moduł do wentylatora ale za to bogatszy o wiedzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nowe przyjaźnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moduł zrobił elektryk z własnych części i wpakował w obudowę z tego walniętego. Ale już chciałem mieć pewność że wszystko inne też jest sprawdzone więc wyciągnęliśmy wentylator i rozbebeszyli go do samych szczotek w silniku. Okazało się że w dolnej wtyczce wchodzącej w moduł sterujący odgięty był delikatnie jeden ze styków przez co był też lekko przypalony. Widoczneto było dopiero po rozłożeniu wtyczki. Pewności nie ma ale raczej to on odpowiadał za przepalające się z różną częstotliwością moduły. Bujałem się z tym od roku i raczej przez tą wtyczkę waliły się moduły nie włączał się wentylator i wywalało czynnik z układu. Ten kabelek kosztował jeśli liczyć zajechaną sprężarkę przy którymś wywaleniu czynnika przez zawór lekko 1500PLN-ów. Ale czego się nie robi jak za oknem 30 stopni.
Z chłopakami z warsztatu już jesteśmy po imieniu a koleś od klimy zapraszał na kawkę i to nie przy okazji napraw. Normalnie lepsze niż facebook Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem