Temat: [Focus 2004-2008] Wyłączający się tempomat
View Single Post
Stary 27-08-2013, 22:12   #11
kulka_1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2013
Model: Focus mk2 Ghia
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT (115KM)
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wyłączający się tempomat

tedi k dziękuję za informację. Tak dla świętego spokoju sprawdzę jutro te bezpieczniki - potem spróbuję podpiąć elma - choć od czasu montażu gazu mam problem z podpięciem własnego kompa ;/... jeśli się nie uda podjadę do diagnosty ;S.
Co do usterki z ESP - to miałam jakiś czas temu ten problem. Za namową elektryka diagnosty kupiłam i wymieniłam czujnik abs, bo wszystko wskazywało na to że on jest problemem. I nim elektryk doszedł do wniosku, że błąd leży po stronie mechanicznej to już zdążyłam wydać trochę kasy na 3 badania komputerowe, czujnik i robociznę ;/. Okazało się jednak, że łożysko prawego koła było źle wprasowane i miałam zbyt dużą przestrzeń pomiędzy kołem a czujnikiem - stąd komunikat o usterce.
Ale po prawidłowym wprasowaniu problem z ESP zniknął - co potwierdził diagnosta kasując dotychczasowe błędy w PCM i ponownym badaniu kompem. Od tego czasu w centrum komunikatów mojego Foczka takowa usterka się już nie pokazuje.

Jeśli ktokolwiek z forumowiczów miałby jeszcze jakieś sugestie to bardzo proszę o podpowiedzi.

Tymczasem pozdrawiam, dziękujęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i dam znać jutro jak mi poszło i .... wyszło (oby nie bokiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kulka_1979
kulka_1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem