Temat: [S-MAX 2006-2015] Wymiana chłodnicy klimatyzacji
View Single Post
Stary 25-04-2014, 20:51   #8
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy klimatyzacji

Tak się zastanawiam czy ten filterek z 2 uszczelkami służy do zakręcania obudowy osuszacza na chłodnicy.
Jeśli jest tak jak myślę to nie powinno być to skomplikowane.
Oczywiście wymagane jest odciągnięcie czynnika z układu by się nie zmarnował, następnie wymiana wkładu i kolejno wytworzenie próżni i nabicie czynnika.

Na szybko znalazłem coś takiego.

Wymiana filtra osuszacza klimatyzacji
Powszechną praktyką przy nowoczesnych skraplaczach jest zamontowanie osuszacza jako część zespołu. W celu wymiany osuszacza, należy postępować wg następujących prostych kroków:

1. Odzyskać czynnik z układu.
2. Po opróżnieniu układu zdemontować korek uszczelniający przy użyciu klucza imbusowego o odpowiednim rozmiarze. Należy wykonywać to powoli, na wypadek, gdyby w systemie znajdowało się ciśnienie szczątkowe.
3. Po wymontowaniu korka uszczelniającego należy wyjąc wkład osuszacza przy użyciu długich szczypców.
4. Po usunięciu starego wkładu należy włożyć nowy, pamiętając o nasmarowaniu o-ringów uszczelniających korek przed zamocowaniem elementu.
5. Układ należy opróżniać i napełniać z użyciem jednej ze stacji klimatyzacji Delphi. Gotowe!

Znalazłem też filmik przewinąć na 22 minutę.
http://player.pl/programy-online/sam...E03,18493.html



Taką czynność na pewno muszę zrobić w Yarisie bo dokładałem tam klimę więc osuszacz nadaje się do kosza, a rok temu jak ją zakładałem nie wiedziałem o tym, otwarty osuszacz na 48 godzin nadaje się do wywalenia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 35119312.jpg (13.4 KB, 69 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez dobo_28 ; 25-04-2014 o 21:21
dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem