Temat: [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany
View Single Post
Stary 20-08-2014, 19:02   #902
ssaramis
ford::beginner
 
Imię: aramis
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Kuga
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Bubaxy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za podpowiedzi, walczę jeszcze z X3 rocznym, ale żona mówi że jakoś ta... Kuga jej leży, czy miał ktoś przecieki o tym lifcie silnika i nowych kolorach?
Witaj, o ile nie masz upartej Zony ktora jezdzi z predkoscia zolwia to zdecydowanie przy wyborze nowej Kugi a rocznego X3 to polecam to drugie.
To dwa auta ktorych porownac sie nie da a laczy je jedynie nazwa crossover czy SUV lub jak kto woli. Pamietam jak dzis kiedy spytalem sie dielera o naped w Kudze to gosc od razu mnie zweszyl i wymijajaco zapytal do czego mi te auto potrzebne. Zmyslilem ze jezdze duzo po osniezonych gorach (naprawde raz lub dwa razy do roku) a gosc od razu odradzil mi Kuge i zaproponowal oczywiscie nie X3 bo tego sprzedawca nie mial tylko Grand Vitare bo takowa w salonie mial. Wracajac do Twojego wyboru, zapytaj sprzdawce czy maja gdzies plac czy jakies inne miejsce gdzie bedziesz mogl zrobic kolo o 8-10m srednicy wystarczy. Jedz wkolo i przyspieszaj az do granicy poslizgu. Zobaczysz wowczas jaka roznica dzieli Kuge i X3. Z pozoru glupi test a powie Ci duzo o napedzie, ESP, przechlach bocznych i trakcyjnosci auta. Niedawno testowalem tak i GLA na utwardzonym trawiastym polu. Sam dieler merca mi zaproponowal to miejsce. Niestey dieler Forda ktory znajduje sie 50m dalej odmowil mi testu w tym miejscu zarowno Kugi jak Vitary. Kpina, nie omieszkalem mu to powiedziec ze to nie auta o spotrowym zawieszeniu i w tak lekkim terenie powinny jezdzic i nie widze powodu aby sie skichac o bezpieczenstwo auta. Tak na marginesie mojej Zonie juz Kuga sie odwidziala (ma dopiero rok) i zostala wystawina na sprzedaz. Mam nadzieje ze jej szybko nie sprzeda i bedzie miala nauczke aby nie kupowac nijakich samochodow

Bump: Kolega Audi'ofil slusznie napisal, wyposazenie auta wedlug wlasnych potrzeb i upodoban. Pozwole jednak troche sprecyzowac wyposazenie ktore Audiofil napisal co nie znaczy ze nie zgodze sie z tym co napisal bo wszystko zalezy co potrzebne:
Niezbędne wg mnie
- dobry silnik- dobrych silnikow w Kudze ani u konkurencji nie ma. Dobry i niezawodny diesel to 3l i wyzej. Benzyna od 2l ale tylko turbodoladowana, najlepiej v6 czy v8 4l wolnozsaca (swietnie nadajaca sie do zgazowania). Taka benzyna powinna przejechac 1mln km bezawaryjnie. Diesle od 2l i nizej po ok 150tys szczegolnie wyzylowane zaczynaja sie spuc na potege, dotyczy to rowniez silnikow diesla w klasie prenium. Doskonalym przykladem silnik TDI 2l w WV. Do dzis nie moge stanac na nogi po tym silniku
- bixenony- jak najbardziej wielkie TAK
- klima- TAK
- piec (webasto)- wg potrzeb
- dobre fotele- w Kudze i bezposredniej konkurencji takowych dobrych nie ma. Sa troche lepsze niz madejowe loze
- napęd 4x4- w Kudze to niewiadomo po co bo Kuge ludzie kupuja do miasta i prawie nigdy nie zjezdza z asfaltu ale jesli ktos jezdzi w gorach i ciagle wali snieg to moze sie przydac
- dobre nagłośnienie- rowniez w Kudze brak. No ale i to sprawa wg potrzeb bo moze ktos porownuje z kasprzakiem to wowczas zgodze sie ze w Kudze jest dobre

Przydatne:
-key less-go bardzo przydatne szczegolnie dla kobiety ktorej ciezko znalesc klucz w torebce
- asystent pasa ruchu i zapobieganie kolizjom- uwazam za bardzo przydatne
- monitorowanie martwego punktu (powinno być z możliwością załączania cichego sygnału), wg mnie lepiej kiedy drga kierownica z odpowiedniej strony niz drze jape
- wszelka pomoc parkowania- czujniki+ kamera cofania wystarczy. Asystent parkowania automatycznego praktycznie w kazdym aucie to pieniadze wyrzucone w bloto
- tempomat- TAK
- fotochromatyczne lusterka-TAK
- elektryczna klapa bagażnika-TAK
- system zmiany świateł (mijania/drogowe)-wg mnie niekoniecznie
- rozpoznawania znaków- wg mnie to kierowca ma znaki rozpoznawac a nie samochod
- system monitorowania koncentracji- TAK
- schowki, siatki itp-TAk
- dach panorama- wg widzimisie, jak dla mnie wielkie nie, w sloneczne dni nagrzewa nieporzebnie dodatkowo auto a dzieciaki wcale az tak za tym nie przepadaja. Dla kierowcy jest zupenie zbedny. Poprawia jedynie wyglad auta
- relingi-wg potrzeb
- przyciemniane szyby-TAK
- poprawiające wygląd (odpowiednie alu, spojler tył, kolor ...)

Zbędne: (nie dla wszystkich ):
- kolorowe podświetlenie ledowe-samochod to nie dyskoteka, no ale moze ktos lubi
ssaramis jest offline   Odpowiedź z Cytatem