View Single Post
Stary 08-09-2014, 15:30   #1
jarekft
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Sulechów
Model: MK2 GALAXY
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Licznik po przekładce z 1/2 na pelny fis - nietypowe zachowanie

Witam
Poradziłem sobie z większością problemów po wymianie licznika z 1/2 na pełny fis ale jest coś z czym nie daje rady lub po prostu się nie znam, mianowicie prędkościomierz-https://www.youtube.com/watch?v=7D0L_NkRpIw&feature=youtu.be- w linku jest filmik jak zachowuje się licznik powyżej 100km zamieniałem linie z mojego starego licznika nic nie dało zmieniałem kodowania do uzyskania napisu def i ponowne kodowanie nic zero poprawy.Brat ma sharana i zgrywałem jego wsad i to samo , po wielu próbach znalazłem info gdzieś na niemieckich stronach że z wsadami to tak nie do końca bo inaczej są kodowane do modelu auta i tak rozróżniamy 7m3 to sharan,7m5 to galaxy a 7m7 alhambra i taki wsad powinniśmy szukać jaki mamy model reszta jest opisana na naszym forum kodowanie benz/dizel/oraz pozostałe rzeczy .Z ciekawości rozebrałem brata licznik w sharanie rok prod 2005 i jak się okazało on ma full golas a obie wtyczki zielona i niebieska są w pełni uzbrojone tzn powpinane kabelki a ja mam model galaxy z 2003r i u mnie w obu dość dużo brakuje a mam wersję która fabrycznie wyszła z 1/2fis porównałem wtyczki i wpięcia kabli, np w miejscu gdzie powinien czujnik temp płynu ja mam puste pole we wtyczce a mimo to temp działa po takich testach wkó......... się mocno i przełożyłem liczniki mój full fis poszedł do sharana zmieniłem kodowanie i licznik działa idealnie pokazuje wszystko bez błędnie nawet odczyt prędkości z gps pomyłka w dół o 1km, spalanie i ładowanie temp oleju po prostu wsio prędkość działa płynnie nie tak jak u mnie . Więc mam olbrzymią prośbę do kolegów posiadających możliwość zgrania wsadu z galaxy z full fis o przesłanie mi na meila jarekft@tlen.pl

ps Do Stefano sprawdziłem wszystkie wsady od Ciebie na każdym mam z prędkością to samo+ inne problemy to z kontrolką paliwa lub wskaźnikiem obrotów

Ostatnio edytowane przez jarekft ; 08-09-2014 o 16:39
jarekft jest offline   Odpowiedź z Cytatem