View Single Post
Stary 12-12-2014, 22:18   #14
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Duża wilgoć od środka powoduje zamarzanie szyby od środka

Panowie. Na zdrowy rozum. skoro paruje w środku to jest zamknięty obieg i to na bank już wiem z autopsji przerabiałem ten temat całkiem niedawno (jak pisze kolega "mojmistrz") Jak auto jest rozgrzane to para widoczna jest na szybach. Jak kolega zaparkuje auto na noc przy ujemnej temp. to wnętrze się ochładza aż para zamarza. Polecam kolego Mariusz przeznaczyć chwilę i przeczytać temat, który zalinkowałem Ci wcześniej. Tam opisane jest chyba wszystko co można sprawdzić aby układ grzania/chłodzenia działał poprawnie. Przede wszystkim ja polecam abyś sprawdził klapkę zamykania i otwierania obiegu. Jak otworzysz schowek to już będziesz widział taką kratownicę, przekręć kluczyk i sprawdź czy po wciśnięciu przycisku zamykania i otwierania obiegu oprócz zapalania i gaszenia się lampki będzie widać jak ta kratownica się zasłania i odsłania. Jak działa to sprawdź czy zawsze bo u mnie się po prostu zawieszała. Jak nie działa to masz sprawcę.
Dodam tylko że od momentu naprawy silniczka zam/otw obiegu nie mam żadnego nawet najmniejszego problemu z parowaniem.
Pzdr.
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem