Temat: [C-MAX 2003-2007] Przyczyny awarii turbospreżarki TDCI
View Single Post
Stary 06-04-2015, 21:08   #18
pilot14
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: C-max / Transit
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM / 2.0 TDDI 100 KM
Rocznik: 2008 / 2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Przyczyny awarii turbospreżarki TDCI

arturfom - dzięki za info.

Syntetyzer dzięki wielkie za informacje co do ciśnienia i miejsca podpięcia, w sumie na to nie wpadłem. Rozważałem wpięcie się zamiast czujnika, ale nawet nie wiem gdzie jest czujnik ciśnienia oleju i czy jest to technicznie wykonalne.

Zrobię małe OT, i wrzucę efekty pomiaru przepływu oleju przez turbinę. Na forum znalazłem informację że przepływ oleju przez turbosprężarkę w czasie 1 minuty na biegu jałowym ma wynosić minimum 300 ml, natomiast w instrukcji wymiany turbosprężarki była informacje że przepływ ten ma wynosić 500 ml.
Przeprowadziłem 4 próby. Pierwsza próba na powiedzmy częściowo zimnym silniku (temperatura cieczy niska, bo wskazówka na zegarach się nie poruszyła), kolejne próby z przeciągu kilkudziesięciu minut. Przy ostatniej próbie wskazówka temp. wody około w 1/4 skali.
Przepływ wynosił od 450 ml (częściowo zimny silnik) do 500 ml (wskazówka temp. wody około w 1/4 skali). Przepływ wzrastał liniowo.
Pomiary przeprowadzone na turbosprężarce która wyła od około 1700 obrotów.

I tam mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwe żeby turbosprężarka raz wyła a raz nie? Dwa dni wyła jak nic, nawet słuchałem przy otwartej masce i dźwięk (wyjącego odkurzacza) dochodził z okolic turbosprężarki. Natomiast dziś wycie się niemal wyciszyło. Jednak nadal samochód wydaje się słaby.
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez pilot14 ; 06-04-2015 o 21:15
pilot14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem