View Single Post
Stary 15-07-2015, 13:58   #113
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Cytat:
Napisał Abback Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo piszesz z jednej strony o bardzo długim czasie korzystania z jednego kompletu tarcz i klocków, a z drugiej piszesz to tak jakbyś już tych wymian przerobił multum ...
Na jedno auto przypada jedna wymiana - zaraz po zakupie. Niestety, nigdy nie było mnie stać na pojazd nowy.
Cytat:
Napisał Abback Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żadne tarcze czy też klocki nie wytrzymają takiej długiej eksploatacji tym bardziej jak rocznie robi się ok 10000 kilometrów ...
Przecież to mało. A na autostradzie można nie użyć ani raz hamulca przez 100 km (zwalniam przyciskami tempomatu, nie siedzę na ogonie). W mieście znam swoje trasy, na łukach puszczam gaz, redukuję bieg, nie jestem dynamiczny-chaotyczny, nie mam 20 lat, pewnie brakuje mi nieco testosteronu do wyrobienia przeciętnej. Auto jest zadbane, garażowane, tarcze nie pokrywa rdza po deszczach.

Cytat:
Napisał Abback Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo wydawać się może, że Twoje działania skupiają się głównie na estetyce, a jednak z punktu widzenia efektywności niestety kuleje
A taki za 400 jest bardziej skuteczny?

Cytat:
Napisał Abback Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo nawet nie próbuj mi wmawiać, że Twój zestaw hamulców za 1000 zł po ok 2 latach jest jak nowy i nie wymaga chociażby wymiany klocków ...
Jak nowy to jest do pierwszego hamowania (potem widać ślady). Wymiany klocków nie wymaga - sam sobie to regularnie kontroluję przy wymianie kół dwa razy do roku. Wtedy tez poprawiam malunek zacisków i tarcz.

Cytat:
Napisał Abback Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zakupiłem za 400 zł komplet
400 zł za 4 tarcze i 8 klocków? Kradzione czy podrobione i kradzione?

Ostatnio edytowane przez weuek ; 15-07-2015 o 14:00
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem