Temat: [Mondeo 2000-2007] Cieknąca pompa wspomagania
View Single Post
Stary 15-02-2016, 00:32   #208
Jerzy1Wu
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Galomin
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał adbonus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja również regenerowałem sobie pompę tak jak w opisaliście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pompa chodzi jak nowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kilka moich spostrzeżeń.
Ja nie zdejmowałem pompy wody....po wyczyszczeniu pompy połączyłem obie połowy ze sobą bez uszczelki i była duża przerwa ok 1mm (opierała sie na rogach które musiałem szlifować). Założyłem zwykłe uszczelniacze za 3.5 zł za sztukę i polskie łożysko za 12zł , a materiał na uszczelkę kupiłem w Agromie sprzedają na metry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po złożeniu zalałem ELF DEXTRON III bo jest to syntertyczny olej. Po odpaleniu przez chwilę nie miałem wspomagania, ale kręciłem od lewej do prawej i tak ze 20 razy po czym wszystko wróciło do normy. Jeżdżę już 2 miesiące i nic się nie dzieje, nie cieknie, nie wyje więc zabieg na zwykłych uszczelniaczach się udał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie się wydaje, ze wyższe ciśnienie jet tylko w obszarze wyjścia z pompy a w pozostałej przestrzeni jest niskie.

Bump:
Cytat:
Napisał herflik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba wiem dlaczego moja regeneracja nie dała skutku długotrwałego, zauważyłem że olej którego użyłem to ATF II a nie III chyba to było przyczyną niezbyt długiego działania pompy
Nie wydaje mi się, żeby ta różnica wpłynęła na skrócenie czasu pracy pompy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jerzy1Wu jest offline   Odpowiedź z Cytatem