Temat: [Mondeo 1996-2000] Drży kierownica i deska rozdzielcza
View Single Post
Stary 26-03-2016, 15:41   #10
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Drży kierownica i deska rozdzielcza

Cytat:
Napisał Mikolaj Kcr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mianowicie chodzi o drgania kierownicy oraz całej deski rozdzielczej. Kierownica zaczyna drgać przy prędkości zazwyczaj około 115km/h - !
Kolego opiszę całą sytuację bo miałem identycznie w mondeo mk 2 , drgało niesamowicie im szybciej tym gorzej , więc ja wymieniłem wszystkie tarcze , klocki , wyważyłem koła , założyłem inne felgi , nowe opony i zero efektu poprawy , w końcu wybrałem się do serwisu , powiedzieli krótko , trzeba po kolei wymieniać , dodałem że tarcze itp są nowe , podpowiedzieli mi że winę za takie drgania może ponosić przegub wewnętrzny lub ten w skrzyni , lub nawet sama skrzynia , zaoferowali mi naprawę , spytałem jaką , odpowiedzieli że będą wszystko po kolei wymieniać i koszt może dojść nawet do 3000 zł , dałem sobie spokój bo nie warto było , w twoim przypadku możliwe jest że tłuką tarcze pytanie czy trzęsienie występuje tylko przy hamowaniu czy nie ? bo jeśli przy normalnej jeździe drga , to na pewno nie tarcze , dalej można obstawiać źle wyważone koła , a jeśli to nie to może okazać się że to przeguby lub nawet sama skrzynia
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem