View Single Post
Stary 15-04-2016, 17:34   #2
Tomibimir
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: Gdańsk
Model: s-max i ranger
Silnik: 2.0tdci 140km lift, 2,5tdci
Rocznik: 2011, ranger 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.6Tdci silnik gaśnie podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał Spadochroniarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Podczas przyspieszania silnik czasem przerwie i jest ok, a czasem przerwie i się wyłączy. Wycięty został filtr cząstek stałych. Przed tym zabiegiem dwa razy zdarzyła się taka sytuacja, teraz nadal się powtarza. Z tego co pamiętam filtr paliwa wymieniałem w wakacje w 2014r a od tamtego czasu na pewno przejechałem ok 50-60tyś km. Gdzieś na forum jeden z użytkowników miał taki sam problem i po wymianie filtra paliwa objawy ustąpiły. Myślicie że od tego powienienem zacząć?

Firma tuningowa specjalizująca się w Poznaniu wycinką DPFa nie mogła skasować jednego błędu P0652 niskie napięcie w obwodzie B. Dalej cytuje co było napisane.
"Ten kod DTC zostaje zapisany, gdy wystąpi jeden lub więcej z poniższych warunków.

Napięcie zasilania czujnika poniżej dolnej granicy

Przyczyną tego kodu DTC może być:
Czujnik CMP, Czujnik CKP, czujnik położenia przepustnicy układu dolotowego, czujnik położenia zaworu obejściowego chłodnicy powietrza doładowującego lub czujnik położenia pedału przyspieszania w pojeździe, element lub obwód zwarty do masy.

niepoprawny lub uszkodzony PCM

Sprawdź czy łącza nie są uszkodzone, czy nie dostaje się do nich woda, czy nie są skorodowane.

Będę Wam wdzięczy za pomoc.

Pozdrawiam
Witam, ja bym wymienił filtr paliwa a potem szukał dalej jak nic sie nie zmieni. Ja w dieslu wymieniam filtr paliwa z filtrem oleju. Tzn max co 15 tys km.
Tomibimir jest offline   Odpowiedź z Cytatem