View Single Post
Stary 15-05-2016, 20:07   #9
ironhide90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2016
Model: Focus MK 1 Kombi
Silnik: 1.6 Benz
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Trzęsie na zimnym plus szalejące obroty.

Witam ponownie !
Dzięki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jestem właśnie po wymianie poduchy ( fabrycznej 99 rok !) na pierwszy odstrzał poszła ta obok rozrządu. Niestety od razu po wymianie nie było efektu 150 zł w błoto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale dziś rano wsiadając do samochodu zastałem błogą cisze czyli to był strzał w 10 ! Na zimnym silniku była tragedia jak by ktoś wrzucił wibrator do budyniu. Zauważyłem natomiast że kiedy już silnik się rozgrzeje na ok 800 obrotów i wrzucając na bieg jałowy trzęsie i tu obstawiam poduszkę nr 2 tzw ósemka o której jest wcześniej mowa. Wkrótce dam znać czy tzw "ósema" odmieniła mi życie.
Ciekawostka :
Przy okazji udało mi się wyrwać kierownicę w dobrym stanie ze szrotu niestety w mojej już skóra popękała i słabo to wyglądało. Standardowo odpiełem aku by wymontowac poduszkę zmieniłem kierownice i podłączyłęm akumulator . I tu pojawia się zong ! Po złapaniu temp oboroty spodaja do ok 400-600 prawie gaśnie i podbija i tak w koło na szczęście lektura z tego forum uchroniła mnie przed nie potrzebna zmiana krokowca, przepustnicy itd
Rozwiązanie : adaptacja silnika w 100 % działa ! Potwierdzone co prawda nie od razu po 3 minutowym trzymaniu ok 1500 obrotów problem ustał ale po kilku przejechanych km po tym zabiegu wszystko się uspokoiło.
ironhide90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem