View Single Post
Stary 25-05-2016, 07:59   #19
devilin
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-05-2016
Skąd: Katowice
Model: FORD FOCUS MK2
Silnik: 1,6TDCI 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: stukot w okolicach wtryskiwaczy proszę o pomoc

Cytat:
Kolego, intrygujące jest to, że po wymianie miedzianych uszczelek sprawa na jakiś czas przestała istnieć. Może być tak, że faktycznie to jest przyczyną tylko sierota nie potrafi poprawnie ich wymienić zostawiając pęknięty ustalacz albo uszkadzając np przez zbyt mocne dokręcenie wtryskiwacza. Jest też szansa, że próbuje robić Cię w trąbę i patentuje uszczelnianie tylko na silikon...
1. Sprawdź czy w kabinie czuć zapach spalin (taki specyficzny, śmierdzący).
2. Otwórz machę, odkręć jedną śrubkę przy korku oleju i zdejmij osłonę
3. Odpal silnik, niech Ci ktoś go podgazuje troszkę i popatrz co tam się wyrabia. Jeżeli wokół któregoś wtrysku jest mokro lub/i ewidentnie spod któregoś wali dymek sapiąc jak parowóz to właśnie zdiagnozowałeś sobie trafione uszczelki wtrysków.

Dwie dodatkowe uwagi:
1. Gdy jeździsz z nieszczelnym wtryskiem w takim stopniu, że słyszysz przedmuchy to jest spora szansa, że te przedmuchy coś Ci w tym garze wypalą.
2. Licz się z tym, że gdy zawieziesz wtryski do serwisu to po przebiegu, który podałeś na pewno coś im dolega i wcale nie musi to oznaczać Twoich objawów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Edit:
Zapomniałem napisać, że na moje oko szpecjalista zwyczajnie coś popieprzył przy tym rozrządzie. Tam do wymiany potrzebne są specjalne blokady a sama wymiana łańcucha to też nie jest tak wsiadł na rower i pojechał...
Dzięki za pomoc, wczoraj się z nim jeszcze wykłócałem i powiedział że zamówi wszystkie uszczelki i od nowa będzie to składać. Powiedział że uszczelniał silikonem bo za każdym razem co się wyjmuje wtryski powinno dać się nowe uszczelki a on po prostu oszczędzając stosuje silikon. Niestety nie powiem gdzie dokładnie stosuje ten silikon bo umkneło mi to z głowy. Rozrząd podobno dwa raz sprawdzali.. ale sprawdzą dla pewności jeszcze raz. Coś mi mówił że wszystko ustawili zgodnie z programem autodata..

W kabinie nic nie czuć ale wokół wtrysków jest mokro tyle że mechanik mówi że to olej z pokrywy zaworów.. żadnego dymu nie ma jest tylko mokro.

Wydaje mi się że wtryski będą dobre bo po jednej reklamacji jak wymienił podkładki miedziane był spokój na 2 tygodnie..
AAA i dodam że jego pracownik pomylił kolejność wtrysków i wczoraj jak go podłączyli pod komputer to wyskoczył błąd czujnika wałka rorzadu..

Ostatnio edytowane przez devilin ; 25-05-2016 o 08:32
devilin jest offline   Odpowiedź z Cytatem