Temat: [S-MAX 2006-2015] Cykle wypalania DPF
View Single Post
Stary 01-07-2016, 11:58   #156
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Cykle wypalania DPF

Cytat:
Napisał bukox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie najbardziej denerwuje fakt, że w innych autach są konkretnie określone warunki aby proces wypalania się rozpoczął a w Fordzie takowych nigdzie nie znalazłem.
To ze nie znalazles nie znaczy ze ich nie ma. Chyba nie myslisz ze wypala sie w losowo wybranych momentach.

Cytat:
Napisał bukox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo, w DW10C sterownik nie wypluwa żadnych PID-ów odnośnie stopnia zapełnienia filtra, odległości od ostatniego wypalania itp.
Prawda odnosnie odleglosci. Ale stopien zapelnienia filtra jest podawany. Proces wypalania sie zaczyna jak zapelnienie osiagnie 70-80% jesli dobrze pamietam. wartasc te mozna monitorowac np. w FORscanie.

Cytat:
Napisał bukox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli nie wiadomo kiedy ma się dopalić, jakie warunki spełnić, żeby proces się rozpoczął i kiedy się ostatnio wypalał.
Po pierwsze 99,99% kierowcow takiej informacji nie potrzebuje. Co wiecej, jej ekspozycja moglaby doprowadzic do nieporzadanych konsekwencji. Kierowca ma jezdzic i sie tym nie przejmowac. Szczegolnie, ze DW10C nie potrzebuje specjalnych warunkow aby zaczac wypalanie. A to dzieki wtrysku paliwa do DPF czyli jest to autonimoczny system, ktory zacznie wypalac kiedy chce a przerwanie wypalania mu nie szkodzi.


Cytat:
Napisał bukox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ASO mi poradzili, żeby po każdym tankowaniu wymusić wypalanie poprzez jazdę na 3 biegu przy ok. 3 tys. obrotów przez parę minut. To podobno optymalne warunki i w ten sposób szansa na awarię z powodu przepełnienia filtra jest znikoma. Ale czy tak jest na prawdę? Tego nie wiem.
Zmien serwis. Nie jest to prawda co Ci powiedzieli, a na pewno nie w przypadku DW10C. Wypalanie moze sie rozpoczac nawet na prawie zimnym silniku. Wielokrotnie zauwazylem start wypalania przy tmp silnika ok 60*, 2 km po wyjechaniu z garazu po calej nocy stania.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 01-07-2016 o 12:01
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem