Temat: [Ogólne] zakup rejestratora jazdy
View Single Post
Stary 08-10-2016, 06:43   #813
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w takim wypadku to po co kamera, przyjeżdża radiowóz i orzeka winę tego z tyłu - BEZ DYSKUSJI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te sytuacje, w przypadku gdy dojdzie do kolizji przy zmianie pasa nie zawsze są takie oczywiste bo to czyja winę przyjmie policjant zależy od wyjasnien kierujących i miejsca uszkodzeń pojazdów. Ja ostatnio miałem taki przypadek że jechałem lewym pasem w korku, który kończył się zamkiem. Za mną na prawym znalazł się szeryf, który postanowił blokować innych na lewym. Tak się skupił żeby nikt go z tyłu nie wyprzedził, że zostawił za mną już sporo miejsca. Jak mój pas się kończył i przejechał samochód na mojej wysokości na prawym to normalnie z kierunkowskazem zacząłem wyjeżdżać na prawy. Wtedy szeryf się obudził i jednak postanowił, że też mnie nie wpusci i po gazie na 10m z klaksonem. Ledwo wyhamowal uciekając zreszta na prawo. Ja byłem już pod koniec zmiany pasa ale samochód był jeszcze trochę ustawiony po skosie no bo z przodu nie było gdzie uciec. Gdyby we mnie uderzył to byśmy się stykneli moim prawym tylnym błotnikiem i jego lewa częścią zderzaka albo blotnikiem. Gość by się na pewno nie przyznał a ze śladów na samochodach wynikałoby klasyczne wymuszenie pierwszeństwa przy zmianie pasa.
Tak więc ja też będę inwestował w kamerkę na tył ale oddzielną- myślę o podstawowej wersji mini, albo o innej o niewielkich rozmiarach w raczej niskiej cenie.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem