Temat: [S-MAX 2006-2015] 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
View Single Post
Stary 24-02-2017, 21:02   #28
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno

Czuję się wywołany.
Po pierwsze to nadal nie czytasz że zrozumieniem, bo ja nigdzie nie napisałem, że jestem przeciw wycinaniu DPF, ba nawet napisalem, ze DPF jest mocno dyskusyjna sprawa. Jak chcesz to mogę napisać dlaczego.
Napisalem natomiast tutaj że pytanie w imieniu kolegi i trochę dalej że nie mam dostępu do auta. Samochód nie jest też mojego kolegi a osoby trzeciej ktora zdecydowała sobie założyć blaszke z dziurką w EGR, jakby miało to dać jakiś efekt. Fanaberia właściciela ale to jego wymysł który chce zostawic. Zresztą jak pewnie wiesz EGR rusza się na tyle mało, ze blaszka z otworem 10mm jest sokiem z węża, czyli nic nie daje bo pewnie jakby zmierzyć otwór przepustu grzybka to będzie miał tyle co dziura w blaszce. Dlatego to sie sprzedaje bo niby jest zaslepiony a nie jest ale komputer nie wypluje błędu. Niewazne zresztą.
EGR został całkowicie zaslepiony zeby wyeliminować jego uszkodzenie i różnicy nie ma, wiec blaszka zalozona przez kolegę będzie wyjęta.
Po drugie nawet gdyby to było auto kolegi to chyba można mieć odmienne zdanie czy moze twoi znajomi zgadzają się z tobą w każdej kwestii?
Po trzecie to miałem kilka aut z zaslepionym egzemplarzy, ba nawet sam zaslepilem w kilku dieslach zeby samemu sprawdzić te cuda jakie ludzie piszą. I co? I nic poza błędami w nowszych modelach i glosniejsza praca we wszystkich nie było, więc wszelkie blaszki ladowaly w smietniku, a ja mam weryfikację tych bzdur.
Tak wiec zadne z moich aut nie ma zaslepionego EGRa, a każdy niech robi jak lubi, oby był świadomy konsekwencji i efektów działan.
Jezeli będziesz podejrzewał, ze pytalem sie jeszcze o innego Smaxa to spiesze donieść że w tym (ktory akurat jest u mnie) byl zaciety EGR którego właściciel ignorowal a ktory już jest wymieniony na sprawny. Postaram się nawet załączyć zdjęcia żebyś nie podejrzewal dalej.
Mam nadzieje ze jesteś spełniony teraz.

Sent from my E6853 using Tapatalk

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 24-02-2017 o 21:05
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem