View Single Post
Stary 09-04-2017, 21:52   #6
wduk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2010
Skąd: Mrowino
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 37
Domyślnie Odp: Jak samodzielnie wymienić koło pasowe 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał aurerum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koło zębate rozrządu jest na klinie.Koło zamachowe blokuj na wieńcu
Zrobione. Tak jak pisałeś, zablokowałem na wieńcu. Może jestem powolny, ale cała robota zajęła mi prawie 5 godzin. Kilka uwag co do tego co robiłem:
  • kręcenie wałem poszło łatwo za śrubę koła pasowego. Niektórzy piszą, żeby ustawić skrzynię w pozycji N (neutral) - u mnie spokojnie poszło na P (park)
  • rozrząd zablokowałem jak do wymiany (był lekko przestawiony na klinie więc go poprawiłem)
  • przy wykręcaniu rozrusznika, jedna ze śrub ma dokręconą blaszkę podtrymującą spinkę przewodów. Ściśnięcie trzpienia pozwala łatwo wyciągnąć spinkę z blaszki a wtedy łatwiej jest dojść kluczem nasadowym do śruby rozrusznika.
  • śruba koła pasowego jest dosyć mocno przykręcona, ale spodziwałem się, że bdzie gorzej (wystarczył klucz 50 cm)
  • wymieniłem przy okazji napinacz osprzętu i koło pośrednie. Żeby wyciągnąć napinacz musiałem wykręcić koło pośrednie bo nie znalazłem miejsca żeby go wyjąć
  • stosunkowo trudno było odkręcić napinacz. Torx 45 na grzechotce się nie mieści Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i trzeba kombinować.
wduk jest offline   Odpowiedź z Cytatem