Temat: [Mondeo 2014- ] Wady wieku dziecięcego.
View Single Post
Stary 11-04-2017, 18:32   #3829
MarkyMark
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: podlaskie
Model: Mondeo/Kuga
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2015/2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

A ja mam prawdziwą ciekawostkę. Otóż od początku, tj. 1,5 roku miałem problem z lekkim ściąganiem auta do lewej i to nawet na drodze pochylonej w prawo. Próbowałem przekładania kół, nie pomogło. Dwukrotnie była ustawiana zbieżność, to nieco pomogło, ale problem pozostawał, a w serwisie patrzyli na mnie jak na niespełna rozumu. Nie była to duża niedogodność i nie na każdej drodze jednakowo odczuwalna, ale psuła przyjemność z jazdy naprawdę fajnym samochodem. Szukałem na różnych forach dyskusji o tym problemie, w sumie okazuje się, że nie byłem sam. Sporo dyskusji jest na amerykańskich forach, generalnie o nowym elektrycznym wspomaganiu Forda stosowanym nie tylko w mondeo i o tym w jaki sposób on działa i o tym, że może być "nadgorliwy" w kompensowaniu nachylenia jezdni. Pomyślałem, że skoro to elektroniczny pomocnik, to może mały reset, jak pomyślałem tak zrobiłem. Wyjąłem bezpiecznik od wspomagania, przekręciłem stacyjkę, aż pojawił się komunikat "awaria wspomagania serwis", przekręciłem z powrotem i włożyłem bezpiecznik i.... nie uwierzycie, bo sam nie mogę uwierzyć, auto sunie jak po sznurku po każdej drodze i naprawdę nie jest to autosugestia. Dopiero teraz mogę w pełni nacieszyć się samochodem, taka to była historia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
MarkyMark jest offline   Odpowiedź z Cytatem